Anoreksja, Bulimia

forum dyskusyjne 

ProfilProfil
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości
ZalogujZaloguj
RejestracjaRejestracja

Anoreksja

,

bulimia

, kompulsywne objadanie się, jedzenie nałogowe, nadwaga, otyłość - zaburzenia łaknienia da się wyleczyć. Forum jest dla dotkniętych przez zaburzenia odżywiania, ich rodzin i znajomych. Terapia jest niezastąpiona - jednak to forum może pomóc znaleźć odpowiedzi na pewne pytania. Pomóc zrozumieć czym jest anoreksja, bulimia czy inne zaburzenia łaknienia i jak zacząć żyć, by stały sie niepotrzebne.
Problem z założeniem konta? Nie dostajesz potwierdzenia rejestracji? Pisz koniecznie: bartek_s
Informacja o grupach w Warszawie!
SzukajSzukaj
    UżytkownicyUżytkownicy    GrupyGrupy  FAQFAQ  

--> Regulamin Forum
Zapraszamy na stronę: www.glodne.com

jedzenie kompulsywne ośrodki pomocy dla 24 letniej córki
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Glodne Strona Główna -> Dla Bliskich
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kraa
weteran

PostWysłany: Nie Cze 20, 2010 18:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

moim zdaniem część z Was popatrzyła na sprawę nieco stereotypowo - to, że 90% matek odwiedzających forum chce zaciągnąć córki siłą na terapię, zdrowieć za nie i wyręczać we wszystkim, nie powinno sprawiać, że każdą wypowiedź zaniepokojonego rodzica kwitujecie podobnymi słowami (zauważyłam, że od razu przyjęłyście, że córka nie chce się leczyć i że matka odwala całą robotę).

czy zaburzenie odbiera choremu prawo do proszenia o pomoc rodziny? czy to dziwne, że laska z depresją, która od lekarza usłyszała że jak nie rzyga to wszystko jest okej, zwróciła się do matki z prośbą o wsparcie w szukaniu lekarza?
ze swojej strony sytuację widzę następująco: dziewczyna długo choruje, jest w coraz gorszym stanie, chce wyzdrowieć, szuka pomocy, NIE OTRZYMUJE JEJ od pożal się boże lekarza rodzinnego, zajebiście obeznanego jak widzę w temacie ed, i zwierza się matce. Matka postanawia pomóc jej w poszukiwaniach odpowiedniego lekarza, więc zagląda na forum - co w tym dziwnego no? nie łapię..

Cytat:
Bezczelne jest to, że miast sama napisać na forum prosisz matkę by wykonała wszystko za Ciebie.

nie rozumiem. Serio. skąd wiesz, że prosiła?

Cytat:
Niech mama trzyma się z dala, a Ty małymi kroczkami zacznij dbać o siebie i swoje dobro, organizuj sobie przestrzeń dla myśli i działania, bo Ciebie tu w ogóle nie ma, jest mama, która swoim nieodpowiedzialnym zachowaniem, pod przykrywką pomocy tylko Ci szkodzi.

powiedz...czy TYLKO dlatego, że mama napisała na forum, wyciągnęłaś ten wniosek, Nef? pytam poważnie.

no i pytanie ostatnie: dziewczyna ma depresję, która "rządzi się" swoimi prawami. jak traktować osobę, o której WIEMY że ma depresję i nie jest w stanie wstać z łóżka? mimo, na przykład, brania leków i psychoterapii. wspierać jakoś trzeba, prawda? Sad nie wyręczać w obowiązkach, widzieć w niej osobę nie chore zwierzątko, pokazywać że życie może być fajne, być przy niej? i przy okazji - czy właśnie tego nie robi artzina-matka? przecież nie napisała nic co każe nam sądzić, że siłą zaciągnęła córkę do pracy, trzymała ją pod kloszem całe życie czy wyręczała z obowiązków. sami piszecie: "Anoreksja i bulimia często mają podłoże w relacjach z najbliższymi". Często. Więc nie zawsze. Przecież równie często WYNIKIEM depresji jest kompulsywne objadanie się...Sad a mam wrażenie, że z góry założyłyście, że matka szukajac pomocy, MUSI BYĆ toksyczna i stanowic zrodlo zaburzen jedzenia. serio sadze ze na nia napadlyscie, chyba przez to stereotypowe myslenie...

ps. a o depresję pytam, bo sama mam styczność z osobą chorą na depresję (zdiagnozowaną). Czy jeżeli dziewczyna nie ma siły (uczucie braku siły to chyba objaw choroby nie?) wyjść do sklepu czy szukać terapii, to w żaden sposób nie mogę jej pomóc? chyba zawsze WARTO namawiać do leczenia czy podsunac numer terapeuty. a nuz zadzwoni, czasem potrzebny jest impuls, jakis punkt zwrotny, cien nadziei. z depresja nie wszystko da sie zrobic samemu. nie mam racji?

Ai napisał:

Dokonujesz bardzo trudnych wybor?w, ale swoich wybor?w.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Kamija

PostWysłany: Nie Cze 20, 2010 18:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie wiem, czy kraa ma rację w ocenie tej konkretnej sytuacji, ale chwała Jej za tego posta.
Powrót do góry
Dena
weteran

PostWysłany: Nie Cze 20, 2010 18:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dena sio mi stąd, ale to już /// Angiee

Pozdrawiam.
Angiee
Lepsza od Google
Lepsza od Google

PostWysłany: Nie Cze 20, 2010 19:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sio mi z tematu Evil or Very Mad KONIEC analizowania, co komu w głowie siedzi i kto jakie miał/ma intencje. Seriously.
Powrót do góry
buba23
weteran

PostWysłany: Nie Cze 20, 2010 23:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pełen szacunek, naprawdę. Jesteście mądrzy, doświadczeni i wspaniale prowadzicie to forum. Gratuluję.
AdamD
Tandeta
Tandeta

PostWysłany: Nie Cze 20, 2010 23:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kurna... Twisted Evil

JEDEN

Proszę uprzejmie forumki do wzięcia sobie do serca ostrzeżenia -> każdy kto tu będzie produkował złośliwości, dostanie po łbie. Każdy kto będzie pisał cokolwiek nie związanego z tematem, jak wyżej. Jak nie macie nic sensownego do dodania, nie piszcie. A najlepiej w ogóle tu nie zaglądajcie żeby nie kusiło. I żeby nie było że nie ostrzegałem.

DWA

Równie uprzejmie proszę o nieudostępnianie kont osobom trzecim. Nick = człowiek, jeden i konkretny. W związku z tym liczę na to że się twór matko-córkowy rozdzieli. Co swoją drogą może być niezłym pierwszym krokiem na dalszej drodze...

TRZY

Padło wiele niekoniecznie ciepłych słów, a ich forma była - oględnie to nazywając - umiarkowanie zachęcająca do podjęcia dyskusji. Nad dalszym jej trwaniem będę czuwał osobiście. I jest to groźba Razz

CZTERY

Cześć Artzina.

Problem polega na tym, że - co by nie mówić - pośród przykrych słów które padły sporo jest prawdy. Ubrana została w słowa dość nieszczęśliwie, więc odpowiedziałaś dość naturalnie - obroną na atak. To nie sprzyja wzajemnemu zrozumieniu.

Oceniając dane które padły w temacie na chłodno.

Córka ma prawie ćwierć wieku. Znaczy od dawna jest dorosła.
Od siedmiu lat leczy się z niepowodzeniem.
Jesteś mocno zaangażowana w proces leczenia.

Patrzę sobie na to wszystko, i myślę, że z całą pewnością popełniacie gdzieś błąd. Nie jestem w stanie powiedzieć jaki, gdybym miał zgadywać, pewnie za całą resztą powiedziałbym że próbujesz wyzdrowieć za córkę, a to nie ma prawa zadziałać. Bo to się właściwie samo nasuwa na myśl. I szczerze mówiąc, wydaje mi się niezłym punktem wyjścia do ROZMOWY, ale rozmowy a nie wzajemnego szczekania na siebie.

Podsumowując: mamę zapraszam do dyskusji, córkę - po założeniu konta - na JM, całą resztę zaś do powstrzymania nerwów i uśmiechnięcia się do siebie.

Dobranoc.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
przytulia
weteran

PostWysłany: Wto Cze 29, 2010 21:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

cześć Artzina
moja walka trwała tez tak długo.
weszłam na forum i zareagowałam tak jak Ty. jakiś czas później wróciłam i zrozumiałam, życzę Ci tego samego.
buba23
weteran

PostWysłany: Sro Cze 30, 2010 11:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja, gdy Was (dla odmiany) czytałam, byłam przerażona. Myślałam sobie Shocked JEZU, JACY ONI SĄ MĄDRZY, A JA TAKA GŁUPIA. Kompleksy normalnie miałam przez Was. Wolałam nie czytać.. Wink
kraa
weteran

PostWysłany: Czw Lip 01, 2010 11:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

buba23 napisał:
A ja, gdy Was (dla odmiany) czytałam, byłam przerażona. Myślałam sobie Shocked JEZU, JACY ONI SĄ MĄDRZY, A JA TAKA GŁUPIA. Kompleksy normalnie miałam przez Was. Wolałam nie czytać.. Wink

Confused

nie przesadzaj...

dobra, idę stąd.

Ai napisał:

Dokonujesz bardzo trudnych wybor?w, ale swoich wybor?w.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu       Forum Glodne Strona Główna -> Dla Bliskich Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
Strona 3 z 3

Skocz do: