Anoreksja, Bulimia

forum dyskusyjne 

ProfilProfil
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości
ZalogujZaloguj
RejestracjaRejestracja

Anoreksja

,

bulimia

, kompulsywne objadanie się, jedzenie nałogowe, nadwaga, otyłość - zaburzenia łaknienia da się wyleczyć. Forum jest dla dotkniętych przez zaburzenia odżywiania, ich rodzin i znajomych. Terapia jest niezastąpiona - jednak to forum może pomóc znaleźć odpowiedzi na pewne pytania. Pomóc zrozumieć czym jest anoreksja, bulimia czy inne zaburzenia łaknienia i jak zacząć żyć, by stały sie niepotrzebne.
Problem z założeniem konta? Nie dostajesz potwierdzenia rejestracji? Pisz koniecznie: bartek_s
Informacja o grupach w Warszawie!
SzukajSzukaj
    UżytkownicyUżytkownicy    GrupyGrupy  FAQFAQ  

--> Regulamin Forum
Zapraszamy na stronę: www.glodne.com

Empatia

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Glodne Strona Główna -> Dla Wszystkich
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Angiee
Lepsza od Google
Lepsza od Google

PostWysłany: Wto Lip 28, 2015 23:21    Temat postu: Empatia Odpowiedz z cytatem

Jak bardzo jesteście empatyczni?

Zauważyłam że jestem bardzo wrażliwa na smutek innych osób (czy całych sytuacji), oczywiście na inne emocje również ale smutek przede wszystkim. Jeśli idę na pogrzeb to nie być pewna że będę klikać łzy i wcale nie ze we względu na sytuację tylko że względu na aurę smutnych osób i ich emocje.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
karolink

PostWysłany: Sro Lip 29, 2015 20:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie jestem zbyt empatyczna, uczę się tego głównie poprzez terapię. Zdarza mi się odczuwać ból psychiczny do tego stopnia, że teraz już rzadziej, ale potrafię poryczeć się idąc po ulicy, albo nie mogę pohamować płaczu na przykład w metrze, gdzie właściwie nie ma przestrzeni osobistej. Kiedyś właśnie w metrze widziałam młodą kobietę, która płakała. Popłakałam się patrząc na nią, bo wiedziałam jak silny musi być ból, który odczuwa, że płacze w takim miejscu jak metro.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Selma
weteran

PostWysłany: Czw Lip 30, 2015 4:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pytanie czy empatia to bardziej poznawcza umiejętność czyli rozumienie co druga osoba czuje, "pamiętanie o tym żeby pomyśleć" jak wygląda sytuacja z jej punktu widzenia (i co może czuć) czy bardziej takiej "zarażanie się emocjami", czucie od razu czegoś podobnego, takie bardziej intuicyjne zgadywanie. Ja już nie wiem. Czasem wydaje mi się, że jestem empatyczna a czasem że wcale w ogóle..
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu       Forum Glodne Strona Główna -> Dla Wszystkich Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: