Anoreksja, Bulimia

forum dyskusyjne 

ProfilProfil
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości
ZalogujZaloguj
RejestracjaRejestracja

Anoreksja

,

bulimia

, kompulsywne objadanie się, jedzenie nałogowe, nadwaga, otyłość - zaburzenia łaknienia da się wyleczyć. Forum jest dla dotkniętych przez zaburzenia odżywiania, ich rodzin i znajomych. Terapia jest niezastąpiona - jednak to forum może pomóc znaleźć odpowiedzi na pewne pytania. Pomóc zrozumieć czym jest anoreksja, bulimia czy inne zaburzenia łaknienia i jak zacząć żyć, by stały sie niepotrzebne.
Problem z założeniem konta? Nie dostajesz potwierdzenia rejestracji? Pisz koniecznie: bartek_s
Informacja o grupach w Warszawie!
SzukajSzukaj
    UżytkownicyUżytkownicy    GrupyGrupy  FAQFAQ  

--> Regulamin Forum
Zapraszamy na stronę: www.glodne.com

Przeczytaj, zanim napiszesz.
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Glodne Strona Główna -> Dla Bliskich
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Dena
weteran

PostWysłany: Nie Mar 26, 2006 0:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Yych...jako że mam trochę spóźniony zapłon,a i przy okazji takie specyficzne poczucie humoru objawiające się tym,że piszę coś co doskonale jest rozumiane przeze mnie,a potem dziwię się,że ktoś nie zrozumiał tak jak ja-spieszę z wyjaśnieniami.Miisia,jeżeli jesteś lub będziesz-to przeczytaj proszę Cię,bo to koniecznie do Ciebie Wink.
Pisząc nie panikuj,bo ja mam już 11 latek za soba-to miałam dokładnie to na myśli.Tylko to i nic innego.Jeżeli Twoja córka będzie chciała być zdrowa,to się wyleczy,obiecuję Ci to(i pewno nie tylko ja Wink).Chodzi mi tylko o to,że strach(jakkolwiek bardzo zrozumiały w tej sytuacji)jest złym doradcą.A ja jestem chora tak długo dlatego,że zwyczajnie nie chciałam dojrzeć, nie chciałam wyzdrowieć,bo z chorobą mi było wygodniej Rolling Eyes,a otoczenie sprawę zlało o tyle,że mi nikt niczego nie utrudniał(to nie ich wina,czasem po prostu łatwiej jest nie dostrzegać,mimo iż się doskonale wie o problemie).Głowa do góry.
A i przepraszam,jeżeli moje głupkowate żarty kogoś zabolały-bo chciałabym podkreślić,że z natury jestem niepokrętna i nie cierpię pisać w jakichś "międzywierszach",czy też po to,by sobie z kogoś zakpić czy coś Poklon.To zbyt poważna sprawa.No,raz czy dwa zdarzyła się taka rzecz,że chciałam komuś kiedyś coś Twisted Evil,ale jad wtedy tryskał na boki i jawnie przede wszystkim,jawnie dla wszystkich Laughing.
Pozdro Miisia

PS pit na wróble?o nie,Zaasia,ja się nie dam bez walki...te 11 lat to CZAS PRZESZŁY.... Wink
ela

PostWysłany: Pon Mar 27, 2006 11:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dena , w jaki sposób otoczenie mogło Ci utrudniac chorowanie? Czy niedostrzeganie tej choroby to nie było również utrudnianiem?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Dena
weteran

PostWysłany: Pon Mar 27, 2006 17:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ano,w taki sposób,zwykły i prosty:
-chcesz się obżerać?twoja sprawa,rób co chcesz,żryj,udajemy że nic nie widzimy(wówczas było mi to potencjalnie "na rękę" Confused Rolling Eyes),zero komentarzy,po prostu zero reakcji(jeszcze bardziej mi na rękę,przecież to znaczy,że n i c się nie dzieje)
-co chcesz wyprawiać potem,to też twoja sprawa-my nic nie widzimy,nie słyszymy i nie mówimy-istne trzy małpki Laughing (to już kompletny full wypas,jeżeli chodzi o zachowania chorobowe,bo o to przecież mi chodziło-żeby choć w tej jednej kwestii wszyscy odpinkali się ode mnie i dali mi wolną rękę(bo jeżeli chodzi o inne kwestie,to mnie po prostu nie było.Nie było moich wyborów,mojego zdania,moich działań-były tylko szyderstwa i słowa krytyki,bądź awantury w razie mojego uporu).
Wobec powyższego zachowania rodzinki,choroba miała wprost wymarzone warunki do niczym nie kontrolowanego,rozbuchanego rozwoju.Była czymś jedynym,co tylko JA mogłam "kontrolować"... Buaaachaaachaaa i tylko w ten aspekt mojego życia nikt się nie wtrącał.
Tak więc...niedostrzeganie mojej choroby przez rodzinę sprzyjało tylko temu,bym niczym nie weryfikując swych patologicznych zachowań-brnęła dalej.... Evil or Very Mad
Pisząc te słowa,zdałam sobie jednocześnie sprawę z tego,że choroba to był mój bardzo,bardzo chory sposób na "samodzielnośc".....(oczywiście bardzo źle pojętą).
Nie sądzę,by ktokolwiek z mojej rodziny robił coś w tej chorej sytuacji z premedytacją.Myślę,że to wszystko wynikało raczej z bezradności.
ela

PostWysłany: Wto Mar 28, 2006 8:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dzięki, zrozumiałam.
Powrót do góry
Dena
weteran

PostWysłany: Wto Mar 28, 2006 20:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Very Happy Embarassed
Głodnaa
*

PostWysłany: Sro Maj 31, 2006 9:39    Temat postu: Jest żle! Odpowiedz z cytatem

Po poczytaniu sobie....stwierdzam,że ze mną jest najgorzej!Ja jeszcze żyję?!Ile mi zostało?!Jestem chora od 17 lat! Crying or Very sad
Ailuros
Miau?
Miau?

PostWysłany: Sro Maj 31, 2006 9:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No i co? Czytałaś regulamin? I nie wiem gdzie tu się ktoś chcwali ile choruje Confused
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Głodnaa
*

PostWysłany: Sro Maj 31, 2006 9:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie czytałam,a le przewijają się informacje o długości!Nic to!Przeraziłam się swoim"stażem"Smile
AdamD
Tandeta
Tandeta

PostWysłany: Sro Maj 31, 2006 9:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To przeczytaj.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Alankara
**

PostWysłany: Pią Cze 09, 2006 17:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ludziki uwierzcie, że ze wszystkiego można wyjść, a staż tu nie ma nic do rzeczy. Trzeba walczyć i już. Czy to będzie trwało trzy lata czy jedenaście! Nie dajmy się! Damy radę! Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Twister
Moderator
Moderator

PostWysłany: Pią Cze 09, 2006 17:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Damy, albo nie Confused . Nie będzie dobrze, bo tak ma być. Jeżeli będzie dobrze to będzie to za przyczyną naszych chęci i determinacji. Uwierzcie ludziki, że wszystko jest w naszych rękach i zależy od naszej gotowości do ciężkiej pracy. Nie trzeba walczyć, bo nikt nas nie zmusza do życia, ale bardzo, bardzo warto. Wybór jest nasz.
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość WP Kontakt
Cygnus
Agrostyk

PostWysłany: Pią Cze 09, 2006 18:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Twister napisał:
Nie trzeba walczyć, bo nikt nas nie zmusza do życia, ale bardzo, bardzo warto.

Podpisuję się pod tym obiema rękami. Very Happy Świetnie powiedziane Twister.

"Jeśli do doliny prowadzi wysoka przełęcz, odwiedzają ją tylko najlepsi przyjaciele i najgorsi wrogowie."
Powrót do góry
le printemps
sztuk - mistrz

PostWysłany: Pią Cze 09, 2006 18:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A czy Wy też uważacie, że staż choroby nie ma tu nic do rzeczy? Bo ja się obawiam, że im dłużej się w tym siedzi, tym bardziej się człowiek zapętla Confused (no, przynajmniej do pewnej granicy).
Twister
Moderator
Moderator

PostWysłany: Pią Cze 09, 2006 19:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wiosna, nie sądzę żeby to byłp odpowiednie miejsce na takie dyskusje. Jak chcesz porozmawiać o chorobie to wiesz gdzie możesz to zrobić. Confused
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość WP Kontakt
le printemps
sztuk - mistrz

PostWysłany: Pią Cze 09, 2006 20:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ok, koniec offtopicu Smile
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu       Forum Glodne Strona Główna -> Dla Bliskich Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Strona 2 z 4

Skocz do: