Anoreksja, Bulimia

forum dyskusyjne 

ProfilProfil
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości
ZalogujZaloguj
RejestracjaRejestracja

Anoreksja

,

bulimia

, kompulsywne objadanie się, jedzenie nałogowe, nadwaga, otyłość - zaburzenia łaknienia da się wyleczyć. Forum jest dla dotkniętych przez zaburzenia odżywiania, ich rodzin i znajomych. Terapia jest niezastąpiona - jednak to forum może pomóc znaleźć odpowiedzi na pewne pytania. Pomóc zrozumieć czym jest anoreksja, bulimia czy inne zaburzenia łaknienia i jak zacząć żyć, by stały sie niepotrzebne.
Problem z założeniem konta? Nie dostajesz potwierdzenia rejestracji? Pisz koniecznie: bartek_s
Informacja o grupach w Warszawie!
SzukajSzukaj
    UżytkownicyUżytkownicy    GrupyGrupy  FAQFAQ  

--> Regulamin Forum
Zapraszamy na stronę: www.glodne.com

następny krok.
Idź do strony Poprzedni  1, 2

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Glodne Strona Główna -> Dla Bliskich
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Kaś
Moderator
Moderator

PostWysłany: Nie Lip 22, 2012 9:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cieszę się, że lektura forum okazała się pomocna.

Odnośnie pytań, chyba nie ma dobrej odpowiedzi. To czy zdecyduje się na terapię, będzie jej decyzją. Nie wiem czy jest taki punkt, który jest punktem zwrotnym i zapada w nim decyzja o terapii. Każdy jest inny, w większym lub mniejszym stopniu zaprzecza istnieniu problemu, w mniejszym lub w większym stopniu łudzi się, że kolejna samodzielna próba coś zmieni.

Domyślam się, że pytania typu 'kiedy zdecyduje się na terapię?' mogą wracać, bo z terapia wiążą się tez zmiany. Pomyślałam o tym, że sam temat nie musi stać się tematem tabu, może się czasem pojawiać, przecież w codziennym życiu tez pojawiają się rozmowy o zdrowiu, o wizycie u lekarza o zdrowiu, naszym samopoczuciu.

Zastanawiam się, co dla Ciebie oznacza ten dystans którego nabrałaś? Jak się obecnie czujesz w tej relacji?
Selma
weteran

PostWysłany: Pon Lip 23, 2012 16:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A "zdecydowanie się na terapię" też raczej nie będzie szybkim i cudownym rozwiązaniem tylko procesem..
Ja najpierw zaczelam terapie, po roku tejże dopiero zrozumiałam jak duży jest mój problem z jedzeniem, znowu minelo troche czasu zanim dotarlo do mnie że jedzenie jest tylko 'przykrywką" prawdziwych problemów .. i nadal jestem w terapii Wink
koralowy
*

PostWysłany: Sro Wrz 12, 2012 21:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kaś. Co dla mnie oznacza dystans którego nabrałam? Hm.. pierwsze co przychodzi mi do głowy to nie zadręczanie się a drugim to chyba "przetrawienie" tego co się dzieje. Co pomogło mi stworzyć dystans między nią, chorobą a mną.
Jakie mamy relacje? Ostatnio średni ale to bardziej wynika z braku czasu.

Selma a mnie właśnie przeraża w tym to, że z mojego punkt widzenia Ona dobrze wie jakim WIELKIM problemem dla niej jest jedzenie.

Muszę przyznać, że temat terapii przychodził mi dość trudno ale widzę, że z powodu innego człowieka coraz łatwiej mi nawet wymawiać to słowo. W Polsce terapeuta, psycholog to sprawy wstydliwe dla wielu osób.

Nigdy nam nie wolno patrzeć na człowieka przez pryzmat ED. Pierwsze trzeba widzieć człowieka potem ED. ( co czasami nie jest łatwe)

Czasami chciałabym nie wiedzieć o wszystkim co się stało w tym roku. Żyć w błogiej nieświadomości otaczających mnie problemów i cierpień. Marzenia: )
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Selma
weteran

PostWysłany: Pią Wrz 14, 2012 10:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

można wiedzieć i "wiedzieć". Różna są te poziomy zdawania sobie sprawy z czegoś i rozumienia tylko na poziomie intelektualnym albo także na emocjonalnym. Najpierw się wie tylko czasem a potem zapomina, więc trzeba się uczyć i powtarzać. A jak juź się będzie Wiedziało na pewno, można zacząc się zastanawiać co dalej z tym zrobić
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu       Forum Glodne Strona Główna -> Dla Bliskich Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

Skocz do: