Anoreksja, Bulimia

forum dyskusyjne 

ProfilProfil
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości
ZalogujZaloguj
RejestracjaRejestracja

Anoreksja

,

bulimia

, kompulsywne objadanie się, jedzenie nałogowe, nadwaga, otyłość - zaburzenia łaknienia da się wyleczyć. Forum jest dla dotkniętych przez zaburzenia odżywiania, ich rodzin i znajomych. Terapia jest niezastąpiona - jednak to forum może pomóc znaleźć odpowiedzi na pewne pytania. Pomóc zrozumieć czym jest anoreksja, bulimia czy inne zaburzenia łaknienia i jak zacząć żyć, by stały sie niepotrzebne.
Problem z założeniem konta? Nie dostajesz potwierdzenia rejestracji? Pisz koniecznie: bartek_s
Informacja o grupach w Warszawie!
SzukajSzukaj
    UżytkownicyUżytkownicy    GrupyGrupy  FAQFAQ  

--> Regulamin Forum
Zapraszamy na stronę: www.glodne.com

TERAPEUCI - ADRESY!!!
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Glodne Strona Główna -> Dla Wszystkich
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
studentka

PostWysłany: Wto Kwi 05, 2011 14:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Klaaudiaa napisał:
KATOWICE - CENTRUM

Pani Asia Hyrnik
tel: 0504 256 194

Przyjmuje prywatnie, koszt jednej sesji to 60 zł ( ja mam 2 razy w tyg ale nie wiem czy to reguła)
Rozmawiałam z wieloma terapeutami, ale ta babka po prostu jest świetna Very Happy

Jeeezu Klaudia, nie wiedziałam, że Ty też do niej:D
ona jest super ;]
z tym, że teraz już bierze 80 Wink (i tym usprawiedliwiam napisanie swojego posta w tym temacie - żeby nie było,że nic nie wnoszę do niego:P)
ale naprawdę super z niej babka.

p.s. przypomniały mi się słowa jednego z ćwiczeniowców na moich studiach, że psychoterapia, to "intelektualna prostytucja" ...
Mr. Green Buaaachaaachaaa
Kaś
Moderator
Moderator

PostWysłany: Pią Lip 01, 2011 20:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

WARSZAWA

Może to kogoś zainteresuje. Kiedyś chodziłam tam na grupę, i było dobrze, jednak teraz jest inna kadra, więc pozostaje dzwonić i pytaćSmile

Obóz terapeutyczny i grupa terapeutyczna dla osób z zaburzeniami odżywiania
Stowarzyszenie Aslan zaprasza na obóz terapeutyczny i grupę dla osób z zaburzeniami odżywiania. Obóz odbędzie się w dniach 22 - 30 lipca 2011 w Wetlinie. Uczestnictwo w obozie jest warunkiem uczestnictwa w grupie rocznej. Oferta skierowana jest do młodych kobiet (w wieku 19-25 lat) zmagających się z anoreksją lub bulimią, pragnących lepiej zrozumieć siebie, szukających pomocy w radzeniu sobie z chorobą.

Stowarzyszenie ASLAN

ZAPRASZA NA GRUPĘ TERAPEUTYCZNĄ dla OSÓB Z ZABURZENIAMI ODŻYWIANIA

Oferta skierowana jest do młodych kobiet (w wieku 19-25 lat) zmagających się z anoreksją lub bulimią, pragnących lepiej zrozumieć siebie, szukających pomocy w radzeniu sobie z chorobą. Grupa terapeutyczna trwa rok (wrzesień 2011 r. – czerwiec 2012 r.), obejmuje cotygodniowe spotkania (poniedziałki, 18.00 – 20.00). Integralną częścią grupy jest tygodniowy obóz terapeutyczny w Bieszczadach w terminie 22-30.07.2011 r. Udział w grupie terapeutycznej poprzedzony jest konsultacją psychologiczną.

Miejsce: Wetlina, 22-30.07.2011 r. Uczestnictwo w obozie jest warunkiem uczestnictwa w grupie rocznej.
C.d.: Warszawa, ul. Nowolipie 17, październik 2011 - wrzesień 2012, poniedziałek: 18.00 - 20.00.

Informacje i zapisy: monika.gregorczuk@wp.pl

źródło: http://wiadomosci.ngo.pl/wiadomosci/667505.html

Dodatkowo mogę napisać, że terapia była darmowa.

Migotka napisał:
Byłam na obozie aslanowym w Wetlinie i bardzo polecam.
W Warszawie polecam też Centrum Terapii Behawioralnej, Katarzyna Szklanecka Boderek, przymuje również w innych miejscach. Bardzo polecam

ASLAN GRUPĘ ORAZ OBÓZ ORGANIZUJE CYKLICZNIE!

Ostatnio zmieniony przez Kaś dnia Sob Lut 11, 2012 12:28, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
kraa
weteran

PostWysłany: Pon Sie 08, 2011 18:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kraków

BARDZO polecam pana dr Piotra Drozdowskiego.

jest lekarzem prowadzącym, psychiatrą z certyfikatem psychoterapeuty, w Klinice przy ul. Kopernika 21, na oddziale zaburzeń afektywnych dla dorosłych.

w ogóle, polecam całą tą placówkę!

ale a propos Pana Doktora.

to ciepły, życzliwy człowiek, który jednak nie musi się każdemu podobać, ponieważ jest bardzo dosadny i wszystko mówi wprost. Osobiście byłam tym zachwycona, dawno nikt mi tak prosto z mostu a jednocześnie z sympatią tyle nie powiedział. Smile ma poczucie humoru, potrafi rozluźnić atmosferę a jednocześnie zachować powagę, kiedy trzeba.

pamiętam nasze pierwsze spotkanie, na którym, nauczona, że u psychiatry mówi się o objawach, zaczęłam o nich nawijać, a on, spokojnie: "Aha, a więc pani życie polega głównie na tym?"; a mnie zatkałoWink Pan doktor poinformował ,że jako że jestem pacjentką kliniki, chce mnie poznać też od innych, nie objawowych stron, zaczął pytać o studia itd...

miłe. Smile

super człowiek i świetny specjalista. polecam!

Ai napisał:

Dokonujesz bardzo trudnych wybor?w, ale swoich wybor?w.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Sjevna

PostWysłany: Czw Sie 11, 2011 20:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

TORUŃ

Wojewódzka Przychodnia Zdrowia Psychicznego
ul. A. Mickiewicza 24/26

http://wolptorun.pl/index.php?/posts/view/11
p. psycholog Jolanta Minorczyk

To chyba jedyna placówka publiczna tego typu w Toruniu.
SZCZERZE Polecam tę panią! Jest wspaniałą osobą, która potrafi nauczyć tyle, ile sami nie nauczylibyśmy się przez lata. Wink Na pierwszej wizycie może wydawać się bardzo poważna i nie uśmiechać się ani chwili...z czasem jednak odkrywamy, że jest otwarta, konkretna, przykładna. Potrafi się śmiać razem z nami. ^^ Łatwo otworzyć się przed nią i pokonać pierwsze obawy. Na wizytach widać jej zainteresowanie przy jednoczesnym 'zmuszeniu' nas do myślenia, a wnioski i to, jak naprowadza nas na dobry tor potrafią zaskoczyć. Zawsze są strasznie trafne i otwierają oczy na wcześniej pomijane wątki ( Very Happy ). Wizyty są oczywiście darmowe.

Do p.Minorczyk chodzę już ponad 1,5 roku z przerwami. Nauczyłam się tyle, że wiem, że zawsze sobie poradzę. Wink Nie ukrywam, że dzięki tej osobie dowiedziałam się i nauczyłam tak wiele, że na nic tego bym nie zamieniła. Smile
Powrót do góry
amfora
*

PostWysłany: Sro Wrz 07, 2011 19:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W Trójmieście od niedawna działa Studio Psychoterapii "Mosty Zamiast Murów', gdzie przyjmuje Justyna Jurczykowska, która prowadzi terapię indywidualną i spotkania z zakresu Body Image.

Mogę Panią Justynę gorąco polecić z własnego doświadczenia

Studio Psychoterapii Mosty Zamiast Murów
www.pomocpsychologiczna-trojmiasto.pl
Ul. Jaśkowa Dolina 34B3
Powrót do góry
Izaa
*

PostWysłany: Sob Wrz 17, 2011 15:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Białystok

INVERSO Instytut Psychoterapii Rodzin i Par
ul. Swobodna 43/54
15-756 Białystok

e-mail: terapia@inverso.bialystok.pl

tel. 665 65 65 30

www.inverso.bialystok.pl

Niestety, leczenie w Instutucie nie jest refundowane przez NFZ.
Ze swojej strony polecam panią Beatę Mirucką - świetna terapeutka:)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Kaś
Moderator
Moderator

PostWysłany: Wto Lut 07, 2012 20:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

WARSZAWA

TOWARZYSTWO POMOCY MŁODZIEŻY
ul. Nowolipki 2, 00-160 Warszawa

(wejście w bramie)

telefon informacyjny: 22 887 88 05 (poniedziałek – piątek, godz. 9.00 –18:00),

e-mail: tpm@free.ngo.pl

Oferta dla osób z zaburzeniami odżywiania w wieku 18-30 lat:
terapia indywidualna
grupy dla osób z zaburzeniami odżywiania
warsztaty dla osób z rodziny, tak aby lepiej rozumiały problem

TERAPIA BEZPŁATNA!

Grupy są cykliczne, kolejna ruszy pewnie za miesiąc, może dwa. Sposób terapii dopasowany do grupy.

http://www.detoks.pl/jest to punkt leczenia uzależnień, przyjmuje Anna Niedzielska - ona zajmuje się zaburzeniami odżywiania.
Kaś
Moderator
Moderator

PostWysłany: Sob Lut 11, 2012 13:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

JAROSŁAW (woj.podkarpackie)

Szpital psychiatryczny, Kościuszki 18, 37-500 Jarosław
lekarz psychiatra -dr Kątek-Olejarka
zaangażowana, pomocna, jeśli ktoś jest niepełnoletni - szuka rozwiązań.

Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna
ul. Poniatowskiego 63, 37-500 Jarosław
tel. (016) 621-41-78, fax (016) 623-07-32
psycholog L.Blok

Oba namiary bezpłatnie
Można otrzymać pomoc będąc niepełnoletnim !
moniquei
**

PostWysłany: Czw Mar 22, 2012 12:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

oj, za szybko mi się wysłało Evil or Very Mad

ŁÓD

ul. Gorkiego 21A
tel. 42 236 80 77
MAVIMEDICA, poradnia zdrowia psychicznego

Są tam m.in. lekarze i terapeuci z Czechosłowackie (z oddziału zaburzeń odżywiania), więc naprawdę wiedzą, jak podejść do sprawy.
Piszę, bo to względnie nowa poradnia.
Chodzę do nich na terapię od początku roku, jestem bardzo zadowolona.
Raz w tygodniu spotkanie z terapeutką, raz w miesiącu z psychiatrą.
Bezpłatnie of course.
Powrót do góry
Selma
weteran

PostWysłany: Czw Mar 22, 2012 12:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A czy są jakieś ograniczenia wiekowe? Tzn czy jest to poradnia dla młodzieży czy dorosłych?
moniquei
**

PostWysłany: Czw Mar 22, 2012 12:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Po średniej wieku osób, które tam widuję wnioskuję, że dla dorosłych, ale nie chciałabym nikogo wprowadzić w błąd. Najlepiej od razu zadzwonić i zapytać Wink wujek google póki co niewiele powie
Powrót do góry
Kaś
Moderator
Moderator

PostWysłany: Sob Kwi 21, 2012 10:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Warszawa - odświeżenie posta z 1/07/2011

Grupa terapeutyczna dla osób z zaburzeniami odżywiania

Stowarzyszenie Aslan zaprasza do udziału w grupie terapeutycznej dla osób z zaburzeniami odżywiania, która będzie trwała rok: wrzesień 2012 – czerwiec 2013 w Warszawie. Oferta skierowana jest do młodych dorosłych (w wieku 19-25 lat) zmagających się z anoreksją lub bulimią, szukających pomocy w radzeniu sobie z chorobą. Spotkania odbywają się raz w tygodniu (poniedziałki, godz. 18.00 – 20.00).

Osoby zainteresowane zapraszamy do zapisywania się na konsultacje.

organizator: Stowarzyszenie Aslan
adres: Nowolipie 17, 00-150 Warszawa, woj. mazowieckie
tel.: 22-636-49-04 , e-mail: stowarzyszenie@aslan.org.pl
www: http://www.aslan.org.pl/
Kaś
Moderator
Moderator

PostWysłany: Nie Maj 20, 2012 1:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Warszawa

Warsztat z cyklu - Ja wśród ludzi II - „Asertywność”
Towarzystwo Pomocy Młodzieży w Warszawie zaprasza na warsztat psychoedukacyjny z cyklu - Ja wśród ludzi II – „Asertywność”. Zajęcia odbędą się w terminie 15 i 29 czerwca 2012 w Warszawie. Są skierowane do osób korzystających z pomocy psychiatrycznej w wieku 18-30 lat, które posiadają dokument o niepełnosprawności. Oferta warsztatowa jest dla uczestników programu nieodpłatna.

TOWARZYSTWO POMOCY MŁODZIEŻY

ul. Nowolipki 2, 00-160 Warszawa

tel. 22 887 88 05, www.tpm.org.pl

Cykl warsztatów psychologicznych

„Ja wśród ludzi”

W ramach programu terapeutycznego „Pomoc młodym osobom z zaburzeniami psychicznymi”

Zapraszamy osoby korzystające z pomocy psychiatrycznej w wieku 18-30 lat, które posiadają dokument o niepełnosprawności.

Warsztat z cyklu - Ja wśród ludzi II – „Asertywność”

Na czym polega asertywna postawa
Jak komunikować asertywnie swoje potrzeby
Jak odmawiać
Terminy: 15 lub 29 czerwca (piątek)

Warsztaty trwają od 14.00 do 19.00 z przerwą na poczęstunek (kawa, herbata, kanapki, słodycze)

Miejsce: Towarzystwo Pomocy Młodzieży

Warszawa ul. Nowolipki 2

Prowadzące: psycholog Justyna Zieleniewska & psycholog Agata Fijewska,

Zapisy na warsztaty i szczegółowe informacje: 22 887 88 05

Oferta warsztatowa jest dla uczestników programu nieodpłatna.

Ilość miejsc ograniczona!!! Decyduje kolejność zgłoszeń.

Program jest współfinansowany ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

http://wiadomosci.ngo.pl/wiadomosci/773565.html
Ewels

PostWysłany: Wto Maj 22, 2012 0:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Instytut Psychologii Zdrowia Polskiego Towarzystwa Psychologicznego uruchomił telefon zaufania dedykowany osobom, które cierpią z powodu uzależnień behawioralnych, a także dla ich bliskich.

Pomoc można uzyskać pod numerem: 801 889 880, codziennie w godzinach od 17.00 do 22.00 z wyjątkiem świąt państwowych.

Do uzależnień behawioralnych zalicza się wszystkie uzależnienia, które nie są związane z zażywaniem substancji psychoaktywnych, np. alkoholu czy narkotyków. Są to: uzależnienie od hazardu, uzależnienie od jedzenia, uzależnienie od Internetu lub komputera, seksoholizm, pracoholizm czy uzależnienie od zakupów.

Nowy telefon zaufania skierowany jest do wszystkich osób, które mają problem z uzależnieniami behawioralnymi lub też podejrzewają, że może on ich dotyczyć. Pomocy mogą szukać też bliscy osób uzależnionych – rodzina oraz przyjaciele.

Działalność telefonu zaufania obejmuje:

- prowadzenie konsultacji telefonicznych i udzielanie wsparcia psychologicznego osobom cierpiący z powodu uzależnień behawioralnych i ich bliskim

- udzielanie informacji na temat możliwości podjęcia terapii i adresów placówek udzielających pomocy w zakresie uzależnień behawioralnych

- prowadzenie działań informacyjnych i edukacyjnych na temat uzależnień behawioralnych

Dyżur "po drugiej stronie słuchawki" pełnią doświadczeni specjaliści Instytutu Psychologii Zdrowia Polskiego Towarzystwa Psychologicznego, przeszkoleni w zakresie problematyki uzależnień behawioralnych.

Projekt uruchomienia i prowadzenia telefonu zaufania świadczącego pomoc w zakresie uzależnień behawioralnych współfinansowany jest ze środków Funduszu Rozwiązywania Problemów Hazardowych, będących w dyspozycji Ministra Zdrowia.

posklejałam Kaś
''W ostatnich dniach uczyłam się, jak nie ufać ludziom. Cieszę się, że oblałam. Czasami polegamy na ludziach jak na lustrze, aby określić , kim sami jesteśmy i każde odbicie tworzy mnie coraz bardziej".
Powrót do góry
Kaś
Moderator
Moderator

PostWysłany: Sro Maj 30, 2012 18:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

WARSZAWA

Warsztaty: „Wartości – klucz do zrozumienia siebie”. „Jak oswoić stres”
Stowarzyszenie W Pół Drogi zaprasza na bezpłatne warsztaty: „Wartości – klucz do zrozumienia siebie” oraz „Jak oswoić stres”. Zajęcia odbędą się 23 czerwca 2012 w Warszawie. Warsztaty są skierowane do kobiet uwikłanych w bliskie relacje z osobą uzależnioną.

„Wartości – klucz do zrozumienia siebie” oraz

„Jak oswoić stres”

BEZPŁATNE warsztaty dla kobiet uwikłanych w bliskie relacje z osobą uzależnioną

Dla kogo warsztaty?

Dla wszystkich kobiet uwikłanych w bliskie relacje z osobą uzależnioną.

Stowarzyszenie W Pół Drogi w ramach współpracy z Fundacją Kronenberga przy City Handlowy opracowało warsztat dla kobiet żyjących na co dzień z partnerem, który nadużywa alkoholu lub innej substancji psychoaktywnej. Warsztaty, które zostaną przeprowadzone w ramach niniejszego projektu będą zajmowały się refleksją nad własnymi wartościami jakimi kierujemy się w życiu oraz skutecznymi sposobami radzenia sobie ze stresem.

Każda z nas ma taki moment w życiu, kiedy się zastanawia:

Co właściwie jest dla mnie ważne?

Czy to co zrobiłam do tej pory ma jakiś sens?

W którą stronę mam teraz zmierzać?

Jeśli stawiasz sobie te i inne pytania ten warsztat jest dla Ciebie.

Pierwsza część warsztatu będzie okazją do zastanowienia się nad swoimi priorytetami, wartościami, ideałami, rzeczami które są dla Ciebie ważne w codziennym życiu. Wartości, jakiekolwiek by one nie były, są naszymi drogowskazami, wpływają na nasze życiowe decyzje i losy. Świadomość własnych wartości chroni nas przed niewłaściwymi wyborami, pozwala uniknąć bolesnych doświadczeń i trudnych sytuacji. Mamy nadzieję, że dzięki tym zajęciom ruszysz na wędrówkę w głąb siebie i dotrzesz do Twojej wewnętrznej wiedzy o sobie samej.

Druga część zajęć będzie poświęcona metodom rozpoznawania i radzenia sobie ze stresem. Warsztat ma na celu dostarczenie skutecznych sposobów radzenia sobie ze stresem oraz budowanie prozdrowotnych postaw życiowych wobec siebie i otaczającego świata.

Warsztaty odbędą się 23 czerwca 2012 w siedzibie Stowarzyszenia W Pół Drogi w godzinach 10.00 - 17.00.

ZAPRASZAMY!

ILOŚĆ MIEJSC OGRANICZONA

zgłoszenia mailowe: stowarzyszenie@wpoldrogi.org przyjmujemy do 20 czerwca – decyduje kolejność zgłoszeń!

http://wiadomosci.ngo.pl/wiadomosci/776091.html
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu       Forum Glodne Strona Główna -> Dla Wszystkich Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
Strona 8 z 9

Skocz do: