Anoreksja, Bulimia

forum dyskusyjne 

ProfilProfil
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości
ZalogujZaloguj
RejestracjaRejestracja

Anoreksja

,

bulimia

, kompulsywne objadanie się, jedzenie nałogowe, nadwaga, otyłość - zaburzenia łaknienia da się wyleczyć. Forum jest dla dotkniętych przez zaburzenia odżywiania, ich rodzin i znajomych. Terapia jest niezastąpiona - jednak to forum może pomóc znaleźć odpowiedzi na pewne pytania. Pomóc zrozumieć czym jest anoreksja, bulimia czy inne zaburzenia łaknienia i jak zacząć żyć, by stały sie niepotrzebne.
Problem z założeniem konta? Nie dostajesz potwierdzenia rejestracji? Pisz koniecznie: bartek_s
Informacja o grupach w Warszawie!
SzukajSzukaj
    UżytkownicyUżytkownicy    GrupyGrupy  FAQFAQ  

--> Regulamin Forum
Zapraszamy na stronę: www.glodne.com

TERAPEUCI - ADRESY!!!
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Glodne Strona Główna -> Dla Wszystkich
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Ailuros
Miau?
Miau?

PostWysłany: Pią Sie 31, 2012 10:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W A R S Z A W A

Uwaga na górze naszego forum grupy terapeutyczne dla osób z problemem zaburzeń odżywiania oraz ich rodzin.

http://glodne.pl/grupy.htm

Z A P R A S Z A M Y ! ! !
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Ewels

PostWysłany: Nie Lis 11, 2012 21:12    Temat postu: Mężczyźni też płaczą. Męska depresja nie musi być tabu... Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Ruszyła kolejna odsłona antydepresyjnej kampanii społecznej Fundacji ITAKA – tym razem akcja kierowana jest do mężczyzn.

Kampanię zainaugurowała wystawa fotograficzna w warszawskim metrze, prezentująca zdjęcia autorstwa Patryka Karbowskiego.
Ich bohaterami są mężczyźni zamknięci w swoich pokojach, wpatrzeni w jeden punkt.
Fotografie ukazują ich bezradność i samotność - obalają powszechne przekonanie mówiące, że mężczyzna zawsze musi być twardy, silny, nigdy nie może się załamywać, nie dotyka go cierpienie, nigdy nie choruje na depresję...

To mit.
Celem kampanii jest zwrócenie uwagi na problem depresji jako choroby, która może dotknąć każdego, bez względu na płeć, wiek, miejsce zamieszkania, wykonywany zawód czy status społeczny.
Tegoroczna odsłona akcji skierowana jest do mężczyzn, którym często bardzo trudno jest się przyznać do uczuć, które towarzyszą tej chorobie – obniżonego nastroju, smutku, czy bezradności.
Depresji można i trzeba zapobiegać, a w przypadku choroby trzeba ją leczyć.

Jak odróżnić zwykły zły nastrój od depresji?
O chorobie świadczy nasilenie objawów, czas ich trwania, wpływ na funkcjonowanie człowieka w życiu codziennym oraz skuteczność leczenia farmakologicznego.

Zaburzenia depresyjne są jednymi z najbardziej rozpowszechnionych problemów zdrowotnych na całym świecie - według WHO zajmują czwarte miejsce wśród tych najpoważniejszych. Średnio co piąty dorosły przynajmniej raz w swoim życiu przeżywa stan, który można rozpoznać jako depresję i wymaga specjalistycznego leczenia.

Ważnym elementem kampanii jest promocja
Antydepresyjnego Telefonu Zaufania - 22 654 40 41, który Fundacja ITAKA prowadzi od 9 lat. Podczas trwania kampanii będzie on czynny od poniedziałku do czwartku, w godzinach od 17.00 do 20.00. Dyżur pełnią psycholodzy i specjaliści ITAKI.

Wystawę fotograficzną pt. "Depresja oczami mężczyzny" można będzie zobaczyć przez cały listopad i grudzień w warszawskim metrze na stacjach Wilanów i Kabaty.

Szersze porady dla osób chorych na depresję, zagrożonych tą chorobą oraz ich rodzin i bliskich można natomiast znaleźć na stronie internetowej www.stopdepresji.pl Jednym z jej elementów jest forum umożliwiające wymianę myśli między czytelnikami i zadanie pytania lekarzowi psychiatrze lub psychologowi.
Ponadto na Facebooku utworzony został fan page ITAKI zawierający porady antydepresyjne.

W ramach kampanii mieszkańcy Warszawy będą mogli też bezpłatnie wysłuchać dwóch otwartych wykładów:

- pierwszy pt. "Męska rzecz depresja – cierpienie nie zależy od płci" odbędzie się 13 listopada 2012, w godzinach 11.00- 12.30 - wygłosi go Iwona Wasil, Dyrektor projektów profilaktycznych i edukacyjnych

- drugi wykład pt. "Depresja i zaginięcia – z doświadczeń Fundacji ITAKA" odbędzie się 29 listopada 2012, w godzinach od 17.30 do 19.00, a poprowadzi go Aleksandra Andruszczak–Zin, Dyrektor Zespołu Pomocy Psychologicznej Fundacji ITAKA

Oba wykłady odbędą się w Centrum Komunikacji Społecznej Urzędu m.st. Warszawy na pl. Konstytucji 4.

źródło
''W ostatnich dniach uczyłam się, jak nie ufać ludziom. Cieszę się, że oblałam. Czasami polegamy na ludziach jak na lustrze, aby określić , kim sami jesteśmy i każde odbicie tworzy mnie coraz bardziej".
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Kaś
Moderator
Moderator

PostWysłany: Wto Lis 13, 2012 16:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W Fundacji Promocji Zdrowia Seksualnego im. Stanisława Kurkiewicza w przy ul. Marszałkowskiej 140 w Warszawie uruchomiona została Poradnia dla ofiar i sprawców przemocy seksualnej.
Z bezpłatnych porad psychologa można skorzystać w każdy poniedziałek w godzinach 10.00-15.00 (zapisy pod numerem telefonu 22 250-29-60 w godzinach 9.00-17.00).

Dodatkowo, w każdy wtorek i środę w godzinach 15.00-18.00, pod numerem 22 828-11-12 pełnić będą dyżur wolontariusze fundacji.
Telefon zaufania dla ofiar i sprawców przemocy seksualnej stanowi uzupełnienie działania poradni oferując pomoc osobom dorosłym, które doświadczyły przemocy seksualnej oraz służąc radą i wsparciem osobom, które pragną wyeliminować własne niepożądane myśli i zachowania.
Szczegółowe informacje dostępne na stronie fundacji www.funpzs.org.pl

DLA KOGO?
Do Poradni (telefonu) mogą zgłaszać się następujące osoby:
 osoby, które doznały gwałtu, molestowania seksualnego,
 osoby, które niepokoi ich własne zachowanie w sferze seksualnej lub postępowanie innych,
 osoby które niepokoją ich fantazje czy myśli seksualne
 osoby które dotąd nie dopuścili się wykorzystywania seksualnego, ale obawiają się , że mogą to zrobić (potencjalni sprawcy),
 osoby, które wykorzystywały seksualnie dzieci i osoby dorosłe, ale nie zostały wykryte przez organy ścigania i obawiają się, że mogą ponownie dopuścić się wykorzystywania.
 osoby figurujące w aktach wymiaru sprawiedliwości jako sprawcy przemocy seksualnej, które boją się powrotu do zachowań przestępczych.
gosiekk13
*

PostWysłany: Nie Mar 24, 2013 16:06    Temat postu: LUBLIN, grupa wsparcia. Odpowiedz z cytatem

Grupa wsparcia w Lublinie-reaktywacja. Spotkania będą się odbywać w każdą pierwszą sobotę miesiąca o godzinie 10.oo w Poradni Kliniki (wejście od Izby Przyjęć) na ulicy Głuskiej. Grupa jest nieodpłatna, nie trzeba się rejestrować ale gdyby ktoś potrzebował informacji to:
nr tel do Rejestracji: 81 743 83 82
gabinet psychologów: 81 748 68 77

Pierwsze spotkanie będzie 6 kwietnia 2013 r., godzina 10.00.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
gosiekk13
*

PostWysłany: Czw Maj 09, 2013 20:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Uwaga! W maju lubelska grupa wsparcia odbędzie się w późniejszym terminie czyli 18.maja, godzina i miejsce te same co zawsze.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Klaaudiaa
doradca ds. fejsbuka

PostWysłany: Pon Lip 08, 2013 17:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

KRAKÓW

Szymon Rduch- psychiatra i psychoterapeuta.
Przyjmuje w Centrum Psychoterapii i Rozwoju Osobowości
(ul. Dietla 99/1a)
tel: 602 329 738
koszt wizyty: 120 zł

Bardzo dobry lekarz dla osób, które potrzebują niekonwencjonalnego podejścia do sprawy, wnikliwy i uważny, ale też bardzo spontaniczny i przede wszystkim nie boi się zbuntowanych pacjentów Cool
Bierze pod uwagę wszystkie okoliczności i zwraca uwagę na to co trzeba, od razu zauważył rażące niedociągnięcia wszystkich moich poprzednich lekarzy i skierował leczenie na bardziej właściwe tory.

Myślę, że nie będzie odpowiedni dla każdego (nie wiem jak wygląda jego praca z ED bo ten problem dawno mnie nie dotyczy) ale taki roztrzepaniec jak ja jest bardzo zadowolony Wink
speak
*

PostWysłany: Pon Sie 03, 2015 9:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jest tu ktos z [ciach/Angiee] okolice?

*tu wszyscy jesteśmy umysłem
Powrót do góry
Agneska93
*

PostWysłany: Nie Lis 15, 2015 20:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chciałabym trochę odświeżyć temat, bo widzę, że zamarł, a jest istotny. I dla chorych, i dla rodzin. Nie miałam typowej anoreksji, raczej drobny incydent, wykazuję po prostu skłonności do niej. Powiedzmy, ze balansowałam po cienkiej linii. Jeśli mogę tu kogoś polecić dla osób z Poznania i okolic, to na pewno Ośrodek SUI http://sui.com.pl/ , na ulicy Woźnej . Pracuja tam 2 panie (z jakąś współpracą), jedna z nich zajmuje się właśnie ED. Bardzo pomogła mi dojść do siebie, zrozumieć siebie i spojrzeć na swoją osobę w inny sposób. Z tego, co się orientuję, to istnieje też możliwość terapii przez Skypa, ale ja z niej nie musiałam korzystać.
I pamiętajcie: nie ma rzeczy niemożliwych Smile[/url]
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu       Forum Glodne Strona Główna -> Dla Wszystkich Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9
Strona 9 z 9

Skocz do: