Anoreksja, Bulimia

forum dyskusyjne 

ProfilProfil
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości
ZalogujZaloguj
RejestracjaRejestracja

Anoreksja

,

bulimia

, kompulsywne objadanie się, jedzenie nałogowe, nadwaga, otyłość - zaburzenia łaknienia da się wyleczyć. Forum jest dla dotkniętych przez zaburzenia odżywiania, ich rodzin i znajomych. Terapia jest niezastąpiona - jednak to forum może pomóc znaleźć odpowiedzi na pewne pytania. Pomóc zrozumieć czym jest anoreksja, bulimia czy inne zaburzenia łaknienia i jak zacząć żyć, by stały sie niepotrzebne.
Problem z założeniem konta? Nie dostajesz potwierdzenia rejestracji? Pisz koniecznie: bartek_s
Informacja o grupach w Warszawie!
SzukajSzukaj
    UżytkownicyUżytkownicy    GrupyGrupy  FAQFAQ  

--> Regulamin Forum
Zapraszamy na stronę: www.glodne.com

Alkohol, papierosy, narkotyki ?
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Glodne Strona Główna -> Dla Wszystkich
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Czy bierzesz używki ?
tak
66%
 66%  [ 20 ]
nie
33%
 33%  [ 10 ]
Wszystkich Głosów : 30

Autor Wiadomość
nicka
weteran

PostWysłany: Sro Gru 01, 2010 15:23    Temat postu: Alkohol, papierosy, narkotyki ? Odpowiedz z cytatem

Alkohol, papierosy, marihuana, inne ? Wszystko przez tą dopaminę Smile

Dlaczego ludzie biorą narkotyki? Dlaczego ludzie piją alkohol ? Czy Wy bierzecie używki czy jesteście całkowicie przeciw ? Jaki jest Wasz stosunek do tego ?
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Cygnus
Agrostyk

PostWysłany: Sro Gru 01, 2010 15:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Alkohol, papierosy, nakotyki - wszystko i całkowicie od wielu lat na "nie" (tzn. całkowity abstynent pod tym względem).
Stosunek jednoznacznie negatywny.
Dlaczego ludzie piją/palą/biorą?
Wyjaśnień pewnie tyle, ilu ludzi, ale pewnie się nie pomylę, jeśli powiem, że przede wszystkim chodzi o:
- nabranie odwagi i wyluzowanie się (w towarzystwie)
- z chęci przynależności (wspólne picie, imprezy, kółka palaczy)
- by urozmaicić i upiększyć rzeczywistość lub przeprbnąć przez codzienną beznadzieję
- by zapomnieć
- bo lubią (np. smak alkoholu; co do narkotyków i papierosów to z mojego doświadczenia wynika, że przyjemne one nie są, raczej użyteczne)

No i tyle na chwilę obecną ode mnie.

"Jeśli do doliny prowadzi wysoka przełęcz, odwiedzają ją tylko najlepsi przyjaciele i najgorsi wrogowie."
Powrót do góry
Katee
Moderator
Moderator

PostWysłany: Sro Gru 01, 2010 15:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hmmm, nie wrzucałabym chyba wszystkiego do jednego worka.
Bo raz, że używka używce nierówna, dwa, że co innego wypić od czasu do czasu piwo, a co innego być uzależnionym od alkoholu i trzy, na różne używki w naszej kulturze mamy różne przyzwolenie.

Trochę nie wiem, czy mamy dyskutować o uzależnieniach, czy tak po prostu o używkach wszelakich?
AdamD
Tandeta
Tandeta

PostWysłany: Sro Gru 01, 2010 17:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie mogę się z Wami nie podzielić jednym superciekawym linkiem

KLIK!

Przyznam że całości nie chciało mi się czytać, śmignąłem od razu do "results", i dłuższą chwilę zbierałem szczękę z podłogi. Spodziewałem się że lista mnie zaskoczy, ale nie spodziewałem się że aż tak.

A link pojawił się w ramach dyskusji na temat kontroli państwa nad używkami. I mówił on mniej więcej coś takiego:

OK, mamy państwo pozwalające na sprzedaż alkoholu. Możemy więc uznać, że jest to wyznacznik tego, jak bardzo szkodliwą substancję państwo akceptuje w legalnym obrocie - więc aby nie uprawiać paranoi, wypadałoby uszeregować wszelkie środki psychoaktywne względem ich szkodliwości, i potem zabronić wszystko co jest gorsze niż %, natomiast hurtem zezwolić na obrót i korzystanie wszystkim mniej szkodliwym.

Brzmi całkowicie rozsądnie, prawda?

Niestety, równie nierealnie, biorąc pod uwagę wyniki w raporcie opublikowanym przez Lancet Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
snieżka

PostWysłany: Sro Gru 01, 2010 19:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

z używek palę tylko papierosy, i to też nie w jakiś przesadnych ilościach, kiedyś zdarzało mi się palić więcej, teraz tylko kilka na dzień. palę, bo lubię, nie z zadnych innych powodów. lubie tę czynność, smak, czy ja wiem? no lubię, o ile to jest do lubienia, palę głównie mentolowe. nie ukrywam, że łatwiej nawiązuje się znajomości przy dymku, ludzie otwierają się bardziej na rozmowach przy papierosie (nie jest to jednak powód mojego palenia, a jedynie fakt wynikający z własnego doświadczenia i obserwacji). jak już wspomniałam-palę bo lubię i przyznaję się do tego, że zakaz palenia niemożliwie mnie wkurzył, ja już nie wiem gdzie mogę palić, a gdzie nie, w barach-wiadomo okej, ale przed barem, czy innym budynkiem, czemu nie?nikomu w twarz nie dmucham.

alkoholu nie znoszę, nie doceniam jego walorów smakowych ani żadnych innych magicznych właściwości, owszem był czas kiedy go spożywałam w towarzystwie, ale to raczej wynikało z chęci odurzenia się i nabrania pewności-już mi to przeszło

marihuany próbowałam raz w życiu i nic nadzwyczajnego po tym nie poczułam, żadnego objawienia nie dostałam, więc dałam sobie spokój z tym interesem, dalszych doznań nie poszukuję bo i po co?

czemu ludzie biorą używki? nie wiem, jeśli chodzi o papierosy, wydaje mi się, ze nie ma co w tym szukać jakiś transcendencji, ot, nawyk, jak kawa po obiedzie. co do reszty mózgotrzepaczy wydaje mi się, że dlatego właśnie-trzepią mózg i zmieniająrzeczywistość, a w dzisiejszym umartwionym świecie to takie niezbędne
Powrót do góry
zojka
zabanowana na amen :-)

PostWysłany: Sro Gru 01, 2010 20:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

snieżka napisał:
ja już nie wiem gdzie mogę palić, a gdzie nie, w barach-wiadomo okej, ale przed barem, czy innym budynkiem, czemu nie?nikomu w twarz nie dmucham.

Przed budynkami chyba można. Wyłączając przystanki / parki / obiekty sportowe / tereny różnych instytucji / place zabaw.. przynajmniej tyle kojarzę.

Ja palę, nie ukrywam. Może nie 'jak smok' (chociaż, kto określił, kiedy zaczyna się 'jak smok'), ale zawsze parę / kilka dziennie. I mnie to przynajmniej wkurza i wstyd mi przed samą sobą Rolling Eyes . Czy lubię? Mogę oczywiście utrzymywać, że lubię smak, rytualne przyzwyczajenie (chociaż jestem z siebie lekko dumna, bo niektóre 'papierosowe' rytuały, na przestrzeni kilku miesięcy, zwalczyłam), ale tak się zastanawiam.. na ile, w moim przypadku, to moje 'lubienie' nie jest po prostu ładnym nazwaniem uzależnienia i tłumaczeniem go / tłumaczeniem siebie.

snieżka napisał:
Jeśli chodzi o papierosy, wydaje mi się, ze nie ma co w tym szukać jakiś transcendencji, ot, nawyk, jak kawa po obiedzie. co do reszty mózgotrzepaczy wydaje mi się, że dlatego właśnie-trzepią mózg i zmieniająrzeczywistość, a w dzisiejszym umartwionym świecie to takie niezbędne

A czy papierosy jednak też rzeczywistości nie zmieniają? Bo jednak potrafią ją zatrzymać, wprawić w zadowolenie, dać przyjemność 'na już'. Może zmieniają świadomość w sposób mniej widoczny dla otoczenia, niż alkohol / marihuana / etc., ale jednak potrafią na nią wyraźnie wpłynąć.
Powrót do góry
morningdew
weteran

PostWysłany: Sro Gru 01, 2010 20:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

uwielbiałam palić. powtórzę się po raz setny i napiszę, że podobnie jak gwyneth paltrow mam zamiar wrócić do nałogu kiedy skończę 70 lat Mr. Green.

nie palę jakieś trzy lata i wiem, że powrót do nałogu raczej mi nie grozi (do tej 70, to jest).
Charis
anula

PostWysłany: Sro Gru 01, 2010 20:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Papieros.
Śmierdzi, jest drogi, ale bez niego żyć nie mogę.
Palę od bitych 5lat. Dokładnie 16.12. minie 5lat.
Dlaczego palę? Jestem nałogowcem. Z przekonania. Wiem, że jestem uzależniona. Wiem, że można się odzwyczaić, ale póki co mi się nie chce.

Marihuana... Ponieważ padło mi w tym roku na mózg, bardzo mocno. Próbowałam. Jazda była bez trzymanki...
Nie wezmę tego więcej do ust. Kojarzy mi się tylko i wyłącznie z debilami, z ludźmi, którzy są po prostu głupsi. Nie znam ŻADNEGO palącego nałogowo codziennie trawę, kto byłby jeszcze w połowie przystosowany do świata. Oni wszyscy są jacyś inni. Łącznie z marihuaną wciągają w swój mózg jakiś asocjalizm.

Alkohol:
Stosunek chętny, acz przerywany. Lubię sobie wypić Wink Kac mnie raczej nie męczy. Wychlać też sporo mogę... Wink I kultura w której się wychowałam, nieodzownie łączy się z piciem.
Nie przeginam jednak. Robię sobie sensowne przerwy. Przy okazji postów (w tym roku podczas Wielkiego Postu nie piłam przez 6 tygodni, a mieszkałam w akademiku i jak wiadomo impreza była średnio 2 razy w tygodniu-wytrzymałam) adwentów (aktualnie znowu odmawiam sobie alkoholu).
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
w niebo
lew salonowy

PostWysłany: Sro Gru 01, 2010 20:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Narkotyków nie próbowałam, papierosów i owszem - ale zupełnie mnie do nich nie ciągnie i nie palę po prostu. A co do alkoholu, to praktykuję;) ale bardzo rzadko i raczej w niewielkich ilościach. Po prostu lubię czasami napić się wina z mamą/ze znajomymi albo spróbować czegoś nowego. Nie zmienia to jednak faktu, że piję bardzo rzadko.
Allegra
weteran

PostWysłany: Sro Gru 01, 2010 21:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na moim przykładzie wygląda to tak:

Palę, ćpałam (już nie), nie piję, wszystko przez ED.

Nie ma tutaj jednoznacznej odpowiedzi, aczkolwiek często da się słyszeć "Z nami/ze mną się nie napijesz" alkohol jest w naszym społeczeństwie dość dobrze tolerowany, pomijając fakt, że towarzyszy od chrzcin aż po pogrzeby...

Paul Virilio
Powrót do góry
Katee
Moderator
Moderator

PostWysłany: Sro Gru 01, 2010 21:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Allegra napisał:

Nie ma tutaj jednoznacznej odpowiedzi, aczkolwiek często da się słyszeć "Z nami/ze mną się nie napijesz" alkohol jest w naszym społeczeństwie dość dobrze tolerowany, pomijając fakt, że towarzyszy od chrzcin aż po pogrzeby...

Dokładnie. A są i społeczeństwa, gdzie bardzo podobny stosunek ma się do różnych miękkich narkotyków.

Ja niektóre używki lubię, ale w niewielkich ilościach i niezbyt często. No, może wyjątkiem są kawa i herbata.
Alkohol bardzo rzadko i koniecznie dobry. Nigdy nie piłam wódki, nie ciągnie mnie do narąbania się, zawsze też odmawiam wznoszenia toastów, ku niezadowoleniu wszystkich. Wink
Papierosy w sumie uwielbiam, choć na szczęście ceny i troska o zdrowie mnie hamują i nałogowym palaczem nie jestem. Lubię smak papierosów, lubię atmosferę palenia, jak sama palę, to lubię nawet zapach papierosów.
ollalla

PostWysłany: Czw Gru 02, 2010 0:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mój brat hmm lubi sobie zajarać, nawet dość często; mam nadzieję, że tylko na tym poprzestaje i w inne "miękkie" lub co gorsza "twarde" narkotyki się nie bawi; mój stosunek do marihuany? od czasu do czasu zapalę, chociaż sama nie wiem czemu; być może z ciekawości, co tym razem sie przydaży.

Alkohol lubię czasem wypić. Nie kończy się na jednym piwie, ale też nie urywa mi się film. Piję bo WYDAJE MI SIĘ, że wtedy mogę przestać myśleć o uczelni, stresie; poza tym wtedy zazwyczaj mam ochotę na rozmowy o różnych dziwnych sprawach.

Palę okazyjnie; nie mam problemu z nałogiem. Od jakichś 5 lat jest tak, że mogę palić jednego papierosa dziennie (nigdy więcej) albo nie palić pół roku.
Ogólnie to głupota, podobnie jak narkotyki.
Kaś
Moderator
Moderator

PostWysłany: Czw Gru 02, 2010 0:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Myślę, tak jak było napisane wyżej, że nie można tego wszystkiego wrzucić do jednego worka. Dziś pokuszę się jeszcze o dokładne przeczytanie artykułu dodanego przez Adama, na razie z tego co przejrzałam, to myślę, że taka manipulacja prawem jest nierealna. Musimy pamiętać, że przyszłość może wywinąć nam różne kaprysy i znajdzie się jakaś substancja, jakiś listek znaleziony w nieodkrytym zakątku puszczy amazońskiej, który daje mega odlot a skutki uboczne są ukryte i z opóźnionym zapłonem, ale jak już się pojawią, to pakują takiego ciekawskiego na drugi świat.

Ludzie biorą z różnych powodów: ciekawości, dla zabawy, bo inni biorą, bo tak łatwiej otworzyć się przed innymi albo choćby lubią smak. Dla jednych choćby narkotyki będą pojedynczym incydentem, inni nie będą potrafili się zatrzymać. Na wpływ ma wiele czynników. Jedna osoba uzależni się od papierosów, alkoholu czy narkotyków inna nie będzie potrafiła przestać grać w gry komputerowe, popadnie w matnie hazardu, czy choćby, posuwając się dalej, jedzenie też może być uzależnieniem.

Ostatnio zrobiło się głośno o dopalaczach, dziwny ewenement. Miałam bardzo dużo na zajęciach o tym. Do wielu z tych informacji można odnieść się sceptycznie, jednak wydają się (dla mnie ) konkretne:
1) dopalacze są już dłuższy czas na rynku, kilku osobom udało się obejść prawo i sprzedawać "trawę z pod bloku" jako "sól do kąpieli" czyż nie wystarczy napisać, że substancja nie jest do spożycia?!
2) nagle ludzie zaczeli umierać na wakacjach? a może umierali wcześniej? a jeśli spojrzymy na to globalnie to zobaczymy, że przez alkohol też codziennie ktoś umiera a nie robimy z tego afery na całą Polskę. Wyciągać z tego konkluzję, może ta afera jest w jakimś celu i ma jakby pchnąc machinę legalizacji środków psychoaktywnych w jakimś kierunku (hipoteza osoby, którą b.szanuje i z którą się zgadzam). Czy nie jest to troszkę burza piaskowa?
3) fajnie, że zmienia się prawo, jednak jak teraz zareaguje państwo na automaty z dopalaczami
etc

Jeśli chodzi o mnie, nie popieram legalizacji narkotyków. Nie można tego wszystkiego wrzucać do jednego worka. Taka legalizacja, w moim odczuciu, byłaby posunięciem się o krok za daleko.

Odnośnie moich doświadczeń. Okazyjnie napiję się alkoholu, raz na 2m-ce zapale jednego papierosa Laughing ,marihuany spróbowałam - ale latania w obłokach nie było. Dalej się nie pcham - po co stąpać po kruchym lodzie.
Awika
weteran

PostWysłany: Czw Gru 02, 2010 0:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Allegra napisał:

Tez sie z tym zgodze. Dopoki studiowalam, bylam caly czas w towarzystwie gdzie i chcialam i powinnam pic, i dobrze mi z tym bylo cokolwiek glupiego sie nie zrobilo, bylo wybaczalne Wink

Dzis chetnie delektuje sie alkoholem, choc nie czesto sie to zdarza. A to przez wzglad na osobe, ktora alkohol bardziej lubi niz ja. Rozumiem, ze nie jest latwo odmowic sobie ciastek, ktore sie uwielbia, w towarzystwie osob zazerajacych sie nimi. Dlatego okazji mniej Wink czasem szkoda...ale zostawiam sobie takie okazje na babskie wieczory (czyli raz na rok?? )

Decydujac sie na niepicie w ogole, zdalam sobie sprawe, ze to cholernie ciezka sprawa. Wszelkie wizyty znajomych, wyjscia, imprezy, urodziny, spedy rodzinne, dni poswietne (u niektorych same swieta), Nowy Rok! ostatki itd...to wszystko jest pod znakiem % i byloby fajnie, gdyby nie czyjas slabosc. Bardzo lubilam upijac sie ze swoimi, ze tak glupio zabrzmi, chlopakami Smile upadlac sie i na drugi dzien umierac. Fajnie, dopoki dzialo sie razem. Gorzej, jak ja koncze a ktos dopiero zaczyna... Nie pije, zeby bylo razniej i nie trudniej.

Czy jest tu ktos kto obchodzi te okazje, ktore wypisalam, bez alkoholu?? Bo ja sie zastanawiam nad tym...jak to bedzie wygladac...tym bardziej, ze jak to Charis napisala...ona wyrosla w takiej kulturze...to co ja mam powiedziec o swoim J, ktory dorastal w srodowisku typowo rosyjskiej, hardej kultury picia przy kazdej okazji Confused Trzymam sie rdzenia, a rdzen jest taki, ze w jego rodzinnym domu sie nie pilo. Ojciec bardzo wczesniej zaczal dbac o jego rozwoj pyschiczny i fizyczny hartujac go na malego mezczyzne. Poswiecajac mu duzo czasu. Dobrze zaczal. Zle skonczyl. Umarl kiedy J mial 6 lat Evil or Very Mad
Sorki, ze tak osobiscie wpisalam...

Papierosow nie pale, nie lubie. Trawke palilam 2x. Raz nic nie czulam, za drugim razem...nie moglam ruszyc ani troche glowa bo bym pawia puscila na srodek pokoju Laughing Wiec wiem, ze to nie dla mnie Laughing
Poza tym, trawka i inne uzywki niz papieros, sa w mojej rodzinie, przeze mnie, za bro nio ne.
Powrót do góry
AdamD
Tandeta
Tandeta

PostWysłany: Czw Gru 02, 2010 1:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kaś napisał:
znajdzie się jakaś substancja, jakiś listek znaleziony w nieodkrytym zakątku puszczy amazońskiej, który daje mega odlot a skutki uboczne są ukryte i z opóźnionym zapłonem, ale jak już się pojawią, to pakują takiego ciekawskiego na drugi świat.

Po prawdzie, to szczerze wątpię. Wszystkie listki z różnych zakątków amazońskiej dżungli zostały skwapliwie po wielokroć przeżute przez tambylców szukających czegoś co daje kopa... zakładam że nie żuli by niczego, co by tym kopem odsyłało na drugą stronę na stałe Wink W każdym razie nie żuli więcej niż raz.

Kaś napisał:
Ostatnio zrobiło się głośno o dopalaczach, dziwny ewenement.

Z dopalaczami to faktycznie pochyła sprawa jest.

Trza by zacząć od tego, że de facto to PAŃSTWO spowodowało, że środki te zaczęły się robić coraz bardziej zjadliwe. Spowodowało, bo zaczęło wprowadzać zakazy substancji znajdujących się w składzie, a chemicy zaczęli to obchodzić. I tak sobie trwała zabawa w kotka i myszkę.

Potem zaczęły się "zgony na skutek wzięcia dopalaczy", czyli ktoś widział kolegę, że ten kolega miał dopalacze, i potem umarł, i pytał pan z gazety, to mu powiedzieli ... a potem to wyszło że nie ma chyba udokumentowanego ani jednego zgonu spowodowanego dopalaczami. Ale za to już była rozpętana medialna nagonka, oraz pośpiesznie przygotowywano prawnego bubla. Wszystko, o ile mnie rozsądek nie myli, w imię
a) pokazania efektywności partii rządzącej w sytuacjach kryzysowych przed wyborami
b) odwrócenia uwagi od mocno słabej sytuacji gospodarczej (tutaj dopalacze trafiają w ciąg różnych "strasznych rzeczy" które się przydarzają w kraju od jakiegoś roku jedna po drugiej)
Tyle że albo ustawa zostanie poprawiona, i w związku z tym dalej będzie nieskuteczna, albo jej nie poprawią... a wtedy nie pozostanie nic innego jak składać zawiadomienia o zatruciu spowodowanym przy konsumpcji w celu zafundowania sobie odlotu:
* rozpuszczalnikami
* klejami
* benzyną
* alkoholem
* środkami do mycia
* podpałką do grilla
* gazem do zapalniczek
* aromatami do ciasta
* ... i cholera wie czym jeszcze
I zaczną zamykać sklepy, hurtownie i fabryki jedną po drugiej Wink

-edit-

A ja osobiście to bym pozwolił na wszystko jak leci. A co! Przy okazji jednak zlikwidował państwowe ubezpieczenie zdrowotne - i jako nieużywkowy bym sobie płacił mniej, a ci co sobie lubią zaszaleć - więcej. A jakby płacili mniej, to by im potem ubezpieczyciel nie zapłacił za leczenie chorób "odużywkowych".
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu       Forum Glodne Strona Główna -> Dla Wszystkich Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
Strona 1 z 8

Skocz do: