Anoreksja, Bulimia

forum dyskusyjne 

ProfilProfil
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości
ZalogujZaloguj
RejestracjaRejestracja

Anoreksja

,

bulimia

, kompulsywne objadanie się, jedzenie nałogowe, nadwaga, otyłość - zaburzenia łaknienia da się wyleczyć. Forum jest dla dotkniętych przez zaburzenia odżywiania, ich rodzin i znajomych. Terapia jest niezastąpiona - jednak to forum może pomóc znaleźć odpowiedzi na pewne pytania. Pomóc zrozumieć czym jest anoreksja, bulimia czy inne zaburzenia łaknienia i jak zacząć żyć, by stały sie niepotrzebne.
Problem z założeniem konta? Nie dostajesz potwierdzenia rejestracji? Pisz koniecznie: bartek_s
Informacja o grupach w Warszawie!
SzukajSzukaj
    UżytkownicyUżytkownicy    GrupyGrupy  FAQFAQ  

--> Regulamin Forum
Zapraszamy na stronę: www.glodne.com

Obowiązki domowe

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Glodne Strona Główna -> Dla Wszystkich
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
etrejh

PostWysłany: Pią Sie 14, 2015 9:39    Temat postu: Obowiązki domowe Odpowiedz z cytatem

Pisząc na kanapie w salonie obserwuję otoczenie. Przede mną na stoliczku płatki na talerzu, oliwa, faktury, pod stolikiem klapki, skarpetki. Z pewnością nie jest nudno i monotonnie... A jednak sądzę, że milej byłoby przebywać w bardziej uporządkowanym pomieszczeniu.

Jak to zrobić? Jak skłonić męża i 8-letnią córkę do współpracy?

Myślę o tym by wprowadzić system, podzielić obowiązki. Ale z rewolucjami to różnie bywa, najczęściej po tygodniu, dwóch wszystko wraca do normy.

A jak Wy sobie z tym radzicie? Jakie zasady obowiązują w Waszych domach? Czy wszyscy członkowie rodziny mają swoje obowiązki?
Angiee
Lepsza od Google
Lepsza od Google

PostWysłany: Nie Sie 16, 2015 14:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mieszkam sama i nie mam tego problemu Cool
Ale znajoma miała listę na lodówce, gdzie każdy miał wpaść co zrobił i na koniec tygodnia było widać czy ktoś robi więcej czy wszyscy po równo. Fajnie to obrazowało wykład tym co mówią ze robią tyle samo lub więcej, a potem się okazywało że jedna osoba ma 5 pozycji a inna 25 Laughing

Plus jestem wielkim zwolennikiem obowiązków dla dzieci, pamiętajmy że SZKOŁA i NAUKA to przywileje a nie obowiązeki.[/b]
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Selma
weteran

PostWysłany: Sro Sie 19, 2015 15:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lista.. prowadziłam taką z chłopakiem - okazało się, że robimy mniej więcej po równo, ale nawet w czasie jej prowadzenia oboje mieliśmy przekonanie, że każde robi więcej Rolling Eyes
Bo o 'większe rzeczy' albo więcej czasu mu to zajmuje. A ja z kolei ciągle ciągle te drobniejsze albo bardziej 'brudne'. Przekonania pozostały silniejsze niż rzeczywistość chyba.
Więc z tematem radzę sobie kiepsko. Nie wiem co w sytuacji gdy ma się inny standard tego co znaczy czysto a co brudno, jeszcze gorzej jak inne rodzaje bałaganu są dla różnych osób 'nie do wytrzymania'. Ja wymyśliłam na razie tylko tyle - widzisz bałagan, który on zrobił? (pod warunkiem że nei jest to burdel nieziemski albo cos gnije już od tygodnia - wtedy awantura) - daj upust swojej potrzebie czystości i posprzątaj jakiś swój bałaganik, może ktoś przy okazji zauważy 'dobry przykład'. NIe wiem.
Chyba że pytanie dotyczyło tego 'czy to się musi tak bałaganić?" Chyba musi
Elizka00
*

PostWysłany: Sob Gru 12, 2015 23:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wystarczy ustalić, że raz w tygodniu np. w Sobotę o tej godzinie zaczynamy sprzątać i sprzątamy tak długo aż nie będzie czysto. Można sobie wypisać listę rutynowych czynności do zrobienia, czyli odkurzanie, zmywanie podłóg itd. i np. raz w miesiącu mycie luster czy okien. Trzeba samemu taką listę stworzyć.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Awika
weteran

PostWysłany: Wto Maj 10, 2016 11:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Członków rodziny...ja tu szukam jak zmotywować siebie Rolling Eyes Lubie jak dom jest uporządkowany i ciężko np posiedzieć w nim z przyjemnoścIią dlatego z tym problemu nie mam, ale te "sprawy papierkowe" ciągle odbijają mi się o tyl głowy. Zawsze ja byłam za to odpowiedzialna, jakoś droga naturalnej selekcji :/ ale z każdym nowym członkiem rodziny więcej spraw do ogarnięcia. Układam sobie papierki na "juz" w stosik i tak sobie dojrzewają. Faktycznie co raz coś ubieram. Wczoraj powysyłałam, Ja szukam czegoś co da mi kopa jak np porządna, mocna kawa, której chwilowo nie mogę pić Myślicie, że od zawsze niskie ciśnienie wpływa na tempo moich działań czy szukam wymówki ? Rolling Eyes Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Selma
weteran

PostWysłany: Nie Cze 05, 2016 14:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wymówki!
Laughing
Mały apdejt. Temat sprzątania w kłótniach nadal powraca, teraz już na głębszym poziomie (mam dosyć twojej bierności życiowej!)
Jestem po lekturze książki Magia sprzątania i jakiś blogów minimalistycznych. Piszą tak że bałaganić się nie musi. Bałagan= zbyt dużo rzeczy
madzix
*

PostWysłany: Wto Lis 15, 2016 14:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niekórzy mają taką wymówkę, że bałagan świadczy o tym, że ma się cos w głowie, a porzadek, ze raczej pusto Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu       Forum Glodne Strona Główna -> Dla Wszystkich Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: