Anoreksja, Bulimia

forum dyskusyjne 

ProfilProfil
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości
ZalogujZaloguj
RejestracjaRejestracja

Anoreksja

,

bulimia

, kompulsywne objadanie się, jedzenie nałogowe, nadwaga, otyłość - zaburzenia łaknienia da się wyleczyć. Forum jest dla dotkniętych przez zaburzenia odżywiania, ich rodzin i znajomych. Terapia jest niezastąpiona - jednak to forum może pomóc znaleźć odpowiedzi na pewne pytania. Pomóc zrozumieć czym jest anoreksja, bulimia czy inne zaburzenia łaknienia i jak zacząć żyć, by stały sie niepotrzebne.
Problem z założeniem konta? Nie dostajesz potwierdzenia rejestracji? Pisz koniecznie: bartek_s
Informacja o grupach w Warszawie!
SzukajSzukaj
    UżytkownicyUżytkownicy    GrupyGrupy  FAQFAQ  

--> Regulamin Forum
Zapraszamy na stronę: www.glodne.com

Może Wy pomożecie
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Glodne Strona Główna -> Dla Bliskich
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Angiee
Lepsza od Google
Lepsza od Google

PostWysłany: Nie Sie 28, 2005 12:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

terapia jest jak szkoła- to tylko narzędzie do nauki. Mozna chodzić i nic nie umieć, a można chodzi sporadycznie, a uczyć się samemu. Terapia to tylko i wyłącznie narzędzie do nauki, wiedzę (czyli samoświadomość) trzeba zdobywać samemu.

pozdrawiam,
Angiee
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
użytkownik-usunięty
weteran

PostWysłany: Nie Sie 28, 2005 22:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Angiee - Poklon

lepiej nie mozna było tego ujac

Nefe:zastanawiam sie nad zmiana "szkoły".Dlatego pytałam o Aslan.

A WAM naleza sie całusy i dzieki za korepetycje
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Angiee
Lepsza od Google
Lepsza od Google

PostWysłany: Nie Sie 28, 2005 22:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Aslan to dobry ośrodek. Chodziłam tam na indywidualne spotkania z p. Honoratą. Mi pomogło, o czym już pisałam. I o Aslanie też pisałam.

Wiesz możesz się umówić na spotkanie w Aslanie- jesli uznasz, że tamtejsze warunki i specjaliści ci odpowiadaja, to po prostu będziesz tam chodzić, jesli nie to będziesz chodzić tam gdzie dotychczas, albo znajdziesz coś zupelnie innego.

Tak czy inaczej- ucz się dużo sama.

ps. To porównanie ze szkołą to chyba ja chyba od Ai słyszałam kiedyś- a przynajmniej coś podobnego- prosze mnei nie posądzać o takie mądre myśli Wink Wink Wink
Powrót do góry
blitzkrieg
*

PostWysłany: Pon Wrz 19, 2005 8:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nikkita wiem co czujesz miałam taką samą sytłcie co ty
byłam chora na bulimie i anoreksje i miałam przyjaciółke chorą na anoreksje tylko że dla niej już ratunku nie było lekarze dawali jej 3 miesiące życia ( żyła pół roku) kazała mi myśleć o sobie o tym że ja mam jescze szanse aby żyć że wcale nie musze popełniać tego samego błendu co Ona to straszne kiedy osoby chore na anoreksje i bulimie opamiętają się dopiero wtedy gdy jest za pózno. Ja żyje Ona nie trudno z początku było mi się pogodzić z tą myślą może to głupie ale na początku leczenia się robiłam to dla niej ku jej pamięci ale nawet nie wiem kiedy zaczełam robić to dla siebie dla tego że zapragnełam dalej żyć

pozdrawiam ( jeśli odbiegłam od tematu to sorki )
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Nikkita21
*

PostWysłany: Pon Wrz 19, 2005 18:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Helo! Dzieki za pomoc, ale cos mi sie wydaje, ze zamiast cos doradzic, zaczeliscie sie tu mi przegadywac Question
Powrót do góry
Ailuros
Miau?
Miau?

PostWysłany: Pon Wrz 19, 2005 18:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a iedy ostatnio tu byłaś? czytałaś od początku i radziliśmy Ci co z radami zrobisz Twoja rzecz.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Nikkita21
*

PostWysłany: Sro Gru 07, 2005 16:21    Temat postu: Jest dobrze Odpowiedz z cytatem

Very Happy Dziś jest 27 dzień odkąd solidnie walcze z chorobą i nie poddaje się, jem normalnie, a jesli zdaży mi się zjeść za dużo to wtedy robię sobie ziołową herbatke, np. mięte, wypijam dwa łyki i ide do łóżka, i nie pozwalam sobie na wychodzenie z niego, robie sobie godzinną, dwugodzinną drzemke i gdy wstaje jest już lepiej, nie jest łatwo, ale walcze i wierze, że tym razem mi się uda Surprised)
Powrót do góry
AdamD
Tandeta
Tandeta

PostWysłany: Sro Gru 07, 2005 16:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie uda, bo zajmujesz się nie tym co trzeba zupełnie.

Bez sensu, niestety.

Gdyby picie mięty i leżenie w łóżku były lekarstwem na zaburzenia łaknienia, producenci mięty zbijaliby kokosy, a terapeuci poszliby z torbami.

A
Powrót do góry
Wiewi?ra
weteran

PostWysłany: Sro Gru 07, 2005 16:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nikkita, nie chce zeby to zabrzmialo jak jakis atak, jednak pare rzeczy w Twoim poscie mnie zastanowilo...

Przede wszystkim piszesz o 'walce' z choroba, z tego co na forum jest opisane do bolu i co bardzo mi pomoglo na drodze do zdrowienia, to ze z choroby wychodzi sie uczac sie zyc nie prowadzac jakas walke z niewidzialnym przeciwnikiem.

Fajnie ze normalnie jesz, tylko ze jedzenie jest najmniejszym problemem w ED i samo kontrolowanie spozywanych produktow, w jakich ilosciach i kiedy jem naprawde jest bezcelowe.

Jedynie terapia moze pomoc (no i forum tez Wink ). trzeba zaczac radzic sobie z zyciem, a objawy? Zadna tragedia jezeli sie ma wpadki - w leczeniu nie chodzi o odliczanie dni od ostatniej 'wpadki'.

Nie tedy droga

Zycze samozaparcia i powodzenia
Selma
weteran

PostWysłany: Czw Gru 08, 2005 20:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja powiem tylko że dziękuję, ze juz wiem wiele więcej niz tydzień temu Very Happy I takie powtarzanie po 20 razy tych samych treści jest skuteczne bardzo (choć pewnie irytyjące) Jedyny sposób żeby coś do mnie dotarło (tzn przerodziło się w zrozumienie) Smile
Powrót do góry
NIEB.

PostWysłany: Pią Gru 09, 2005 1:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Uwierze ale najszybciej po paru miesiacach....
Nikkita21
*

PostWysłany: Sob Gru 31, 2005 19:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Po kilku miesiacach, a co to da? Najdluzej udalo mi sie bez tego wytrzymac rok, zaczely sie klopoty wrocilo wszystko, ale nie o to chodzi, a jak powyzej napisane : Zadna tragedia jezeli sie ma wpadki - w leczeniu nie chodzi o odliczanie dni od ostatniej 'wpadki', chyba nie rozumiesz slowa wpadki, nie wiem co Cie sprowadza na forum, ale te wpadki to nie jest nic takiego, chetnie wytlumaczyla bym Ci co sie czuje po takiej wpadce, dla mnie kazdy dzien bez tego to male zwyciestwo i mozecie nie wierzyc, ze sobie poradze, nie mam zamiaru nikomu nic udowadniac, tylko i wylacznie robie to dla siebie dzis juz okolo 44 dnia i mam zamiar dalej liczyc, bo moge sobie powiedziec, widzisz dalas rade juz tyle, to dasz rade juz do konca, moge byc szczesliwa to najwazniejsze, a b. niszczy moje zdrowie i przed tym sie bronie, nie walcze z niewidzialnym wrogiem, bo jak ktos niewidzialny moze niszczyc mi serce i dusze...
Powrót do góry
pasterka
fighter
fighter

PostWysłany: Nie Sty 01, 2006 12:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a pomyslalas chociaz raz po co ci to? bo odnosze wrazenie ze jednak nie.
Angiee
Lepsza od Google
Lepsza od Google

PostWysłany: Nie Sty 01, 2006 13:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nikkita czy jesteś prześ3wiadczona, że ta metoda jest dobra?
Że siłą woli przezwyciężysz zaburzenie psychiczne?
JAk długo masz zamiar tak liczyać dni? Do końca życia checsz być niewolnikiem choroby?
Ja wolę być zdrowa i wolna od choroby. Nie muszę nic liczyć i z niczym walczyć, bo zwyczajnie juz nie mam z czym. JEstem zdrowa, bo ciężko na to zapracowałam porzodkując swoje emocje, a nie walcząc z objawami.
Powrót do góry
Dena
weteran

PostWysłany: Nie Sty 01, 2006 16:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nikkita,ja w ten sposób liczyłam dni jakieś 9 lat temu.Uważałam,że to super sposób-walka z objawami.
Niestety-zawiodłam się na tym mocno..... Sad .Uwierz,to nie tędy droga....to tak jakby narkoman usiłował alkoholem wyprzeć narkotyki.Pomaga,prawda?Tylko,że chodzi się non stop pijanym.I karuzelka cały czas się kręci.
Spróbuj uwierzyć,przyjąć jakieś sugestie-tym bardziej,że piszą do Ciebie też osoby zdrowe,które znają się na rzeczy i wiedzą,jak to "się je".
Bo to jest też wtedy Twoja pewna otwartość Wink ,bez tego nie ma terapii
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu       Forum Glodne Strona Główna -> Dla Bliskich Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Strona 3 z 4

Skocz do: