Anoreksja, Bulimia

forum dyskusyjne 

ProfilProfil
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości
ZalogujZaloguj
RejestracjaRejestracja

Anoreksja

,

bulimia

, kompulsywne objadanie się, jedzenie nałogowe, nadwaga, otyłość - zaburzenia łaknienia da się wyleczyć. Forum jest dla dotkniętych przez zaburzenia odżywiania, ich rodzin i znajomych. Terapia jest niezastąpiona - jednak to forum może pomóc znaleźć odpowiedzi na pewne pytania. Pomóc zrozumieć czym jest anoreksja, bulimia czy inne zaburzenia łaknienia i jak zacząć żyć, by stały sie niepotrzebne.
Problem z założeniem konta? Nie dostajesz potwierdzenia rejestracji? Pisz koniecznie: bartek_s
Informacja o grupach w Warszawie!
SzukajSzukaj
    UżytkownicyUżytkownicy    GrupyGrupy  FAQFAQ  

--> Regulamin Forum
Zapraszamy na stronę: www.glodne.com

Przeczytaj, zanim napiszesz.
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Glodne Strona Główna -> Dla Bliskich
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
AdamD
Tandeta
Tandeta

PostWysłany: Pią Sty 27, 2006 14:06    Temat postu: Przeczytaj, zanim napiszesz. Odpowiedz z cytatem

Udało Ci się tutaj trafić - zapewne ktośś bliski potrzebuje pomocy.

Spieszy Ci się, uważasz że trzeba działać natychmiast, bezkompromisowo, skutecznie.

ODETCHNIJ.

Anoreksja czy bulimia to nie udar mózgu ani zawał. Dzień, tydzień ... miesiąc nawet czekania nie zrobi najpewniej żadnej różnicy* Poświęć zatem trochę czasu, i przejrzyj to co jest już napisane na forum. W tym dziale znajdziesz odpowiedzi na większość pytań które możesz zadać, oraz - jak przypuszczam - przedyskutowane już pytania które nawet nie przyszły Ci do głowy.

Myślę, że naprawdę nie proszę o wiele - tylko o odrobinę szacunku dla pracy moderatorów i użytkowników forum, i dla czasu który poświęcają temu by pomóc. Właśnie Tobie.

Jeśli nie znajdziesz odpowiedzi - pytaj. Jeśli cośś jest niejasne - pytaj. W miarę możliwości pomożemy. Ale - proszę najładniej jak potrafię po raz kolejny - zacznij od czytania.

Pozdrawiam,
AdamD

* pomijając ekstremalne przypadki stojące nad grobem z powodu skrajnego wyniszczenia organizmu - ale to się raczej rzuca w oczy i ciężko to z czymkolwiek pomylić.

pasterka napisał:
zbior tematow o chorych, o tym jak nalezy ich traktowac, jak zrozumiec, jak pomagac nie szkodzac.
lektura obowiazkowa przed zadaniem kolejnych pytan :]

jak żyć pod jednym dachem z anorektyczką?

Bliscy grają w ED

Pare pytań...

problem dla chłopaka

POWYŻEJ LINKI DO TEMATOW OBOWIĄZKOWYCH DLA WSZYSTKICH BLISKICH
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Via
Pogromca Indeksów

PostWysłany: Pią Sty 27, 2006 18:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Proponuje to przykleic.

www.mammarzenie.org
www.orientalny.sklep.pl
Powrót do góry
Selma
weteran

PostWysłany: Sro Lut 15, 2006 15:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

moza by tez tutaj dodac linki z najwazniejszymi tematami (bliscy graja w ed itd)..
pasterka
fighter
fighter

PostWysłany: Nie Lut 19, 2006 9:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dobry pomysl.

zbior tematow o chorych, o tym jak nalezy ich traktowac, jak zrozumiec, jak pomagac nie szkodzac.
lektura obowiazkowa przed zadaniem kolejnych pytan :]

jak żyć pod jednym dachem z anorektyczką?

Bliscy grają w ED

Pare pytań...

problem dla chłopaka
melissa
*

PostWysłany: Pon Mar 13, 2006 17:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rozumiem o co chodzi... Tylko że na serio nie mogę znaleźć tego, czego chcę - bo osoby, o ktorych tu pisze, zazwyczaj się leczą, albo chociaż są świadome tego, co się dzieje.
Szukałam tu wyjaśnień... Bo sama mam mętlik w głowie, szczególnie po wizycie na forum. Psycholożka mówiła, że 15 latka nie wyciągnie koleżanki z choroby, bo do lekaża muszą z nią iść rodzice. Ale z tego, co piszecie wychodzi, że jednak jestem odpowiedzialna za losy tej drogiej mi osoby (która przede mną udaje, że wręcz się obżera, jedyne sygnały, które wysyła, to że inni są chudzi i biedni itp...). W każdym razie to przemyślę... Szkoda, ze mnie pouczacie i piszecie tyle, bym czytała, zamiast po prostu odpowiedzieć - tak, mozesz coś zmienić, poszukaj, lub nie, możesz tylko przy niej być. Ok, poszukam jakiejś książki... I tak od dwóch tygodni szukam desperacko wiadomości. Przepraszam, że zabrałam czas, więcej już nie będęSmile Pozdrawiam, pa!
Powrót do góry
Angiee
Lepsza od Google
Lepsza od Google

PostWysłany: Pon Mar 13, 2006 21:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Ale z tego, co piszecie wychodzi, że jednak jestem odpowiedzialna za losy tej drogiej mi osoby

to my chyba rózne rzeczy czytamy.

Pokaż mi proszę, gdzie tak propagujemy, a natychmiast ciachnę taka herezję.

Odpowiedz na twoje pytanie to nie jest "tak, lub nie" i proste polecenie "rób tak" To jest naprawde rozmoa na kilkanascie postow- bez wiedzy wstepnej, ktora mozesz zdobyc czytajac- nie mamy o czym rozmawiać- bo najpierw musielibysmy cie wtlumaczyuc co i jak, a na to nie mamy czasu. PRzeczytaj- bedziesz miala pytania, odpowiemy- albvo odeslemy do miesjca gdzie jest odpowiedz.

Poza tym jesli brakuje Ci czasu i/lub cierpliwosci zeby przeczytać kilkadziesiat postów to nie starczy Ci go/jej żeby pomóc koleżance. Taka prawda.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
melissa
*

PostWysłany: Wto Mar 14, 2006 16:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ok, chodziło mi głównie o to, czy można pomóc wyjść osobie, która się nie leczy i której też nie zaprowadzę. Czytałam, ale TEGO nie znalazłam. Czas dla Przyjaciółki... Spędzam z nią w szkole cały czas, po lekcyjnych zajęciach ona biega na treningi ("szczyt formy". nie martw się. tylko, że jest coraz gorzej...). Nie chcę, by przez moją troskę o np. dobre liceum (regzaminy i rekrutacja... wszystko wkrótce:/), coś stało się Jej! Przez moje zaniedbanie. Dobra, widzę, że jestem męcząca, ale sama nie wiem co myśleć. Nigdy nie spotkałam się z tak poważnym problemem... MOGĘ COŚ ZROBIĆ OPRÓCZ BYCIA? I w mojej niebywałej inteligencji również zapytam, co oznacza ED, od czego to skrót? Zgaduję, że COŚ ma współnego:) ALe przedtem nigdzie nie widziałam tego. Ok, lecę, odezwę się może po przeczytaniu 1000 postówSmile Dziękuję!
Powrót do góry
pasterka
fighter
fighter

PostWysłany: Wto Mar 14, 2006 16:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Eating Desorder - zabuzenia odzywiania

wiesz, oprocz tego ze jestes w sumie nie mozesz nic wiecej zrobic chyba... ale to w jaki sposob bedziesz ma ogromny wplyw i moze albo bardzo pomoc albo bardzo zaszkodzic.
melissa
*

PostWysłany: Sro Mar 15, 2006 19:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki:) Czyli... muszę poszukać informacji, by tylko nie pogorszyć... Przynajmniej wiem, na czym stojęSmile Chociaż dużo pracy przede mną. Ccę zrobic wszystko, by pomóc, szkoda, że "kolezanki" nie mają zamiaru... bo anorkesja naszej przyjaciółki je denerwuje;(! A ja dzisiaj zaczęłam się z nią kłócić... nie wiem czy dam radęSad
Powrót do góry
pasterka
fighter
fighter

PostWysłany: Sro Mar 15, 2006 21:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

i to jak mozesz jej nie szkodzic to wlasie wsyzstko w tych tematach ktore dajemy jest opisane stad do nich cie kierujemy, sama rozumiesz ze bez sensu zebysmy pisali jeszcze raz wsyzstko od nowa skoro juz jest to gdzies zebrane i napisane :)

powodzenia!

jesli bedziesz miec jakies pytania do tego co jest juz napisane albo o co czego jeszcze nie ma w tych tematach to chetnie sprobujemy pomoc ;]
miisia
*

PostWysłany: Czw Mar 23, 2006 17:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Od kilku dni czytam forum rzeczywiście dowiedziałam sie dużo ale wiadomości są często sprzeczne jedni piszą: szpital pomógł , inni: szpital to strata czasu. O chorobie mojej córki dowiedziałam się w XI 05 zaczęła chodzić na terapię do psychologa w marcu okazało sie że jest coraz gorzej poszliśmy do psychiatry p. Burzawy /Sosnowiec/ propozycja: szpital! Czas oczekiwania kilka miesięcy jest 12 na liście oczekujących. Zadzwoniłam do Krakowa do Kliniki Psychiatrii na Kopernika 21a, wizyta u p.Kamińskiej 3.IV. /czytałam na forum ze jest dobra/ . Dootychczas nikt nie pwiedział mi jak mam postępować z córką , jest chora na bulimię już od dwóch lat. Postanowiłam że nie będę kupować słodyczy , ani piec ciast przestałam dawać jej pieniądze ale nie wiem czy dobrze robię? Wogóle to czuje się bezsilna z ogromnym poczuciem winy. Zanim dowiedziałam sie o chorobie często wyjeżdżałam za granicę ona zostawała z tata i młodszym bratem. Teraz oskarża mnie że miała za dużo obowiązków., nauki/II kasa liceum/ . Zrezygnawałam z wyjazdów ciągle myślę jak jej pomóc. Po wizycie u p. Kamińskiej napiszę. pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
pasterka
fighter
fighter

PostWysłany: Czw Mar 23, 2006 17:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pytanie numer jeden:

czy corka CHCE sie leczyc? czy tylko ty chcesz? bo szczerze mowiac jak to drugie to... eeee... ciezko bedzie... natomiast jesli to pierwsze to juz lepiej... szpital - tak jesli jest natychmiastowa potrzeba ratowania organizmu. jesli nie lepsza bedzie terapia. i bez paniki, zabrzmi brutalnie ale taka jest prawda: choruje juz dwa lata to tydzien niczego nie zmieni, a warto sie spokojnie i dobrze zastanowic nad najlepszym rozwiazaniem.

pozdrawiam!
Dena
weteran

PostWysłany: Pią Mar 24, 2006 18:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rzeczywiście bez paniki...ja choruję juz od 11 lat
Twisted Evil
i z całą odpowiedzialnością stwierdzam,ze gdybym wtedy,te 9 lat temu,wzięła się porządnie za terapię,dziś nie wiedziałabym już,co to znaczy:chory.
Tak więc nie ma co płakać...zawsze jest szansa wyjścia z tego,o ile córka rzeczywiście tego chce-to jest warunek sine qua non Wink
zaasia
Czarownica
Czarownica

PostWysłany: Sob Mar 25, 2006 3:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

powiem Ci Dena, ze z tym Twoim stazem to marna jestes pocieszycielka dla tych biednych Bliskich Laughing

chyba zeby potraktowac Cie jak pitbiulla a'la stracha na wróble...
Dena
weteran

PostWysłany: Sob Mar 25, 2006 22:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mr. Green
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu       Forum Glodne Strona Główna -> Dla Bliskich Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
Strona 1 z 4

Skocz do: