Anoreksja, Bulimia

forum dyskusyjne 

ProfilProfil
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości
ZalogujZaloguj
RejestracjaRejestracja

Anoreksja

,

bulimia

, kompulsywne objadanie się, jedzenie nałogowe, nadwaga, otyłość - zaburzenia łaknienia da się wyleczyć. Forum jest dla dotkniętych przez zaburzenia odżywiania, ich rodzin i znajomych. Terapia jest niezastąpiona - jednak to forum może pomóc znaleźć odpowiedzi na pewne pytania. Pomóc zrozumieć czym jest anoreksja, bulimia czy inne zaburzenia łaknienia i jak zacząć żyć, by stały sie niepotrzebne.
Problem z założeniem konta? Nie dostajesz potwierdzenia rejestracji? Pisz koniecznie: bartek_s
Informacja o grupach w Warszawie!
SzukajSzukaj
    UżytkownicyUżytkownicy    GrupyGrupy  FAQFAQ  

--> Regulamin Forum
Zapraszamy na stronę: www.glodne.com

MĘŻNE DECYZJE

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Glodne Strona Główna -> Dla Wszystkich
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Doris
**

PostWysłany: Wto Paź 31, 2006 9:56    Temat postu: MĘŻNE DECYZJE Odpowiedz z cytatem

Łaknę życia, laknę ludzi, łaknę informacji, łaknę spotkań.

Aż się zadławię. A jak już się zadławię i będe miała dość, to może przyjdzie wreszcie chwila refleksji i mężna decyzja, że jesli komuś na mnie nie zależy, to...
Przed chwilą zaczęłam zastanawiać się jak podejmuje się mężne decyzje. No niech mi ktoś odpowie. Czy najpierw należy zbierać siły przez jakiś czas, a później ją podjąć, czy podjąć ją od razu ciachając w danym punkcie, żeby mniej bolało. Jak Wy podejmujecie mężne decyzje? Ja chcę podjąć mężną decyzję, ale cały czas się z tym wożę nie wiedząc jak ugryźć sprawę.
AdamD
Tandeta
Tandeta

PostWysłany: Wto Paź 31, 2006 9:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Najlepiej szybko, bo jak się zaczniesz zastanawiać, to w życiu się nie zdecydujesz Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Neferiti
Niezłomna Oportunistka
Niezłomna Oportunistka

PostWysłany: Wto Paź 31, 2006 10:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

O tak, szybko, ale także trzeba pamiętać, że decyzja musi być przemyślana. Racjonalnie. Trzeba spojrzeć na problem z trzeciej osoby, zastanowić się jak to wygląda z zewnątrz - obiektywnie, później z wewnątrz - subiektywnie, zsumować korzyści i straty i podjąć odpowiednie środki by uzyskać pożądany cel. A przede wszystkim jak już się coś postanowi, to nie odkładać decyzji, bo prowadzi to z reguły do zaniechania. Myśleć, działać i ufać sobie Smile
No i chyba tyle w tej kwestii.

Pozdrawiam :]
Mefisto
*

PostWysłany: Wto Paź 31, 2006 10:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie odkładaj niczego na potem-potem może być już za późno,ale nie działaj też pod wpływem emocji,chwili, bo możesz żałować podjętej decyzji.Popatrz na sytuację z dystansem...
Doris
**

PostWysłany: Wto Paź 31, 2006 10:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Myśleć, działać i ufać sobie Smile

No a jak myślę, chcę działać i nie ufam sobie, bo przeżywam trudny okres?
Question
Neferiti
Niezłomna Oportunistka
Niezłomna Oportunistka

PostWysłany: Wto Paź 31, 2006 10:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak chcesz i nie działasz, to stoisz w miejscu i jedynie marzysz, nie zmieniając swojej rzeczywistości w najmniejszym stopniu.
Ludzie z reguły są niezdolni do działania bo ich myśli przepełnia lęk i obawa przed utratą tego co znają; co może nie jest doskonałe, ale nie budzi w nich niepewności, która zawsze towarzyszy zmianom.
Chcesz żeby życie wyglądało inaczej? Zacznij działać, bo działanie to podstawa życia.
I nie tłumacz braku zaufania do siebie trudnym okresem. Ja mam zawsze trudny okres, 24 h na dobę, 7 dni w tygodniu (Wink, a mimo to mam bezgraniczne zaufanie do siebie i swoich poczynań. I nawet jeśli decyzja którą podejmuję, wydaje się z zewnątrz (innym ludziom) cokolwiek wątpliwa, to póki uważam że jest właściwa DLA MNIE i żaden argument patrząc nań na tyle obiektywnie na ile tylko mogę, nie przemawia do mnie, to ROBIE TO CO UWAŻAM A SŁUSZNE, pamiętając, że KONSEKWENCJE swoich czynów ponoszę JA SAMA. Bo nikt "nie będzie mi mówił jak mam żyć, bo nie będzie za mnie umierać".

Pozdrawiam :]
Doris
**

PostWysłany: Wto Paź 31, 2006 10:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chyba masz rację. Jest mi żle. Boję się, że może być jeszcze gorzej, ale nigdy się nie dowiem, jeżeli nie podejmę decyzji i nie zobaczę co się kryje po drugiej stronie.

Ja także pozdrawiam Smile
Cygnus
Agrostyk

PostWysłany: Wto Paź 31, 2006 13:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dobrą decyzję podejmuje się tak, jak zwalnia się ostrze gilotyny. Zdecydowanie i pewnie. Po uprzednim przedmyśleniu nie ma już czasu na wahanie. To jest właśnie główna przyczyna większości klęsk, nie zły plan, tylko asekuranckie wykonawstwo. Znam to z życia, tak swojego jak i bliskich. Robisz coś, to rób. Nie robisz, stoisz w miejscu. Jest źle? Pewnie może być i gorzej [bo może być zawsze], ale tkwienie z po uszy w ruchomych piaskach i nie robienie niczego przez myślenie, że może być gorzej, nie wydaje mi się dobrym pomysłem. Marazm podtrzymuje status quo naszego dyskomfortu, a nie tego przecież chcemy.

Yyyyy, czy to Allegra ma w podpisie Horacego: "kto zaczął, już zrobił połowę"? No, święta prawda... Very Happy

"Jeśli do doliny prowadzi wysoka przełęcz, odwiedzają ją tylko najlepsi przyjaciele i najgorsi wrogowie."
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu       Forum Glodne Strona Główna -> Dla Wszystkich Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: