Anoreksja, Bulimia

forum dyskusyjne 

ProfilProfil
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości
ZalogujZaloguj
RejestracjaRejestracja

Anoreksja

,

bulimia

, kompulsywne objadanie się, jedzenie nałogowe, nadwaga, otyłość - zaburzenia łaknienia da się wyleczyć. Forum jest dla dotkniętych przez zaburzenia odżywiania, ich rodzin i znajomych. Terapia jest niezastąpiona - jednak to forum może pomóc znaleźć odpowiedzi na pewne pytania. Pomóc zrozumieć czym jest anoreksja, bulimia czy inne zaburzenia łaknienia i jak zacząć żyć, by stały sie niepotrzebne.
Problem z założeniem konta? Nie dostajesz potwierdzenia rejestracji? Pisz koniecznie: bartek_s
Informacja o grupach w Warszawie!
SzukajSzukaj
    UżytkownicyUżytkownicy    GrupyGrupy  FAQFAQ  

--> Regulamin Forum
Zapraszamy na stronę: www.glodne.com

Rozstanie.
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Glodne Strona Główna -> Dla Wszystkich
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Ailuros
Miau?
Miau?

PostWysłany: Sob Mar 30, 2013 17:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Myślę, że bycie samemu przez jakiś czas pomiędzy relacjami jest ważne. Doświadczenie samodzielności bez związku daje okazję do sprawdzenia, jak sobie człowiek radzi sam, jak to jest polegac na sobie, dokonywać własnych wyborów, zarabiać pieniądze, wychodzić z domu i wiele innych rzeczy. Mi to dało nieprawdopodobną siłę, że wyszłam z relacji do samodzielności i samotności i poradziłam sobie. Wiele osób nigdy takiej niezależności nie doświadczyła w życiu, bo zaraz od rodziców przeprowadzili się do partnerów czy współmałżonków. Nie ma problemu, jeśli jest wszystko w porządku i relacje są ok, ale jeśli nie są, to często krzywdzące relacje trwają tylko dlatego, że ktoś bardziej boi się, że sobie bez partnera nie poradzi niż tego znajomego piekła, które z nim ma.

Znaczące jest dla mnie, to że się sama nad tym zaczęłaś zastanawiać i nawet napisałaś, że jakoś być bez kogoś, to nie w Twoim stylu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Kaś
Moderator
Moderator

PostWysłany: Nie Mar 31, 2013 23:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Po przeczytaniu tego co napisała Ai ( tego, co wydaje mi się bardzo istotne), chciałam dodać krótką myśl. To coś, co narodziło mi się w głowie po niedawnej rozmowie z moją przyjaciółką.
To także takie krótkie podsumowanie naszej rozmowy.

Rozstanie i taki czas, gdy nie jesteśmy w związku jest taką przestrzenią, gdy można poukładać wiele swoich spraw, poczuć się ze sobą dobrze i bezpiecznie, i sprawdzić, czy coś co jest ważne gdzieś nie umykało np. przez okres związku. Myślę, że im lepiej i pewniej czujemy się sami ze sobą, tym bardziej będziemy potrafili zadbać o siebie będąc już w związku. A i w związku może być lepiej.

czasem bywa trudne ubranie myśli w słowa, jednak właśnie tak to czuję.
1julia1
*

PostWysłany: Wto Maj 14, 2013 10:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja zaczelam chodzic na terapie do poradni M Senderowskiej we Wroclawiu, jest ze mna lepiej niz kiedys, pozbieralam sie, depresja powoli mija. /ciach

___
Sowa Blogowa
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
nicka
weteran

PostWysłany: Sro Maj 22, 2013 19:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dawno nie pisała.
Przeczytałam moje posty powyżej i czuje jakby pisała je inna osoba...
Czy można nie poznawać swoich postów ?? Shocked

Tak tylko dla info wygrałam, wybrałam tego który kochał mnie na prawdę i jestem z nim mega szczęsliwa (wiadomo że się kłócimy o jakies pierdoły i takie tam )

Ale zamierzamy razem zamieszkać (łiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii)
Klaaudiaa
doradca ds. fejsbuka

PostWysłany: Sro Maj 22, 2013 20:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Smile
czasami dobrze się czyta takie rzeczy, nicka
nicka
weteran

PostWysłany: Sob Maj 25, 2013 9:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Very Happy
Sowa Blogowa
Moderator
Moderator

PostWysłany: Nie Cze 16, 2013 7:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nicka napisał:
Dawno nie pisała.
Przeczytałam moje posty powyżej i czuje jakby pisała je inna osoba...
Czy można nie poznawać swoich postów ?? Shocked

Można. Też tak miewam Wink
Selma
weteran

PostWysłany: Nie Cze 16, 2013 20:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a ja tak nie mam:P jestem tak stabilna w swojej niestabilności. Rzekłabym - sztywna Confused
sierpniowa
**

PostWysłany: Pią Cze 21, 2013 10:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Klaaudiaa czy udało ci się uwolnić od tego uczucia? jestem ciekawa jak sprawa dalej sie potoczyła
Selma
weteran

PostWysłany: Sob Cze 22, 2013 11:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

przeczytaj regulamin, np:
Cytat:
20. Nie będą tolerowane "fizyczne" emblematy, to znaczy takie którre w jakikolwiek sposob nawiązują do figury, odchudzania czy skupiania się na "mięsie". (piękne ciała, modelki itd)

nicka
weteran

PostWysłany: Nie Lip 07, 2013 20:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rozstania są dla mnie porażka. (oczywiście mówię tu o porzuceniu mnie)

Nie potrafię się pogodzić, że ktoś może mnie nie chcieć, nie moge w to uwierzyć, nie chce.

A przecież nikt nie jest idealny i jeszcze taki się nie urodził który by wszystkim dogodził.

Raz mi się tylko zdazyło że ktoś mnie porzucił. Nadal nie mogę się ztym pogodzić. Ale nie darzę go już żadnym uczuciem a jednak cierpie przez to że ktoś mnie nie chciał.
wtf?
Klaaudiaa
doradca ds. fejsbuka

PostWysłany: Pon Lip 08, 2013 9:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sierpniowa napisał:
Klaaudiaa czy udało ci się uwolnić od tego uczucia? jestem ciekawa jak sprawa dalej sie potoczyła

Trudne pytanie. Od uczucia jako tako udało mi się uwolnic, natomiast nie udało mi się pogodzic z wieloma bardzo złymi rzeczami, które przytrafiły nam się w tym związku. Myślę, że bardzo sprytnie uciekam od tych wspomnień, nie mniej jednak prędzej czy później mnie dopadają.
On jako mężczyzna już mnie kompletnie nie interesuje, co nie oznacza, że wszystko to, co zaszło między nami, również pozostaje mi obojętne.

Lizałam rany długo, zostałam zostawiona z poczuciem bycia najgorszym gównem na Ziemi tylko dlatego, że nie byłam w stanie spełnic chorych wymagań z kosmosu. Dopiero po długim czasie widzę, że byc może związałam się z człowiekiem bardziej zaburzonym emocjonalnie ode mnie.

Niestety biorąc pod uwagę ostatnie doświadczenia z facetami i wikłaniem się w emocjonalnie wykańczające mnie, skrajnie patologiczne relacje, doszłam do wniosku że krzywda, jaką zrobił mi M. zupełnie niczego mnie nie nauczyła. Ba, ostatnie przygody uświadomiły mi, że ja po prostu szukam guza i przyciągam jak magnes samych psychopatów, czerpiąc satysfakcję z tego, że mnie maksymalnie wykorzystują.
Nie wiem, czy może to kwestia bronienia się rękami i nogami przed niektórymi traumatycznymi wspomnieniami ze związku, czy po prostu głupota. A może jedno i drugie.

W każdym razie teraz jestem na etapie "związkowi mówimy NIE" i szukam wyłącznie czysto fizycznych układów, gdzie wszystko od początku do końca jest jasne i klarowne.
sierpniowa
**

PostWysłany: Wto Lip 09, 2013 9:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja podobnie jak nicka nie rozumiem tego jak ktoś może być bliski, a za chwilę obcy, nie umiem się pogodzić z rozstaniem
nawet ostatnio poruszyłam ten temat z psycholożką, podobno ma to związek z przeszłością
nicka
weteran

PostWysłany: Sro Lip 10, 2013 19:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Klaudiaa nie wiem czy czysto fizyczne sprawy to jest wyjście z sytuacji....
Klaaudiaa
doradca ds. fejsbuka

PostWysłany: Czw Lip 11, 2013 9:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oczywiście, że nie. Nawet tak o tym nigdy nie pomyślałam. Na ten moment jest to rozwiązanie idealne, nie nadaję się do związku i skrzywdziłabym tylko niepotrzebnie i siebie, i drugą osobę.

Poza tym, nie mam ochoty teraz na zabawę w zaangażowanie i czułe słówka, po prostu nie Wink
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu       Forum Glodne Strona Główna -> Dla Wszystkich Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Strona 2 z 3

Skocz do: